Συνεχίζεται το Σάββατο 17 Μαρτίου το πρωτάθλημα της Α1 ΕΠΣΛ με την διεξαγωγή των αναμετρήσεων της 24ης αγωνιστικής, εκεί που συνεχίζεται η μάχη για την απευθείας άνοδο.
Εντός έδρας παιχνίδια έχουν οι δυο ομάδες που είναι αυτή τη στιγμή ισόβαθμες με 52 βαθμούς στην πρώτη θέση, με το Κιλελέρ να υποδέχεται τον Ατρόμητο Αγίων Αναργύρων και τον Αετό Μακρυχωρίου τον Αστέρα Μελισσοχωρίου.
Το Κιλελέρ μετά την ήττα του στην έδρα της Ακαδημίας Τυρνάβου φιλοξενεί τον Ατρόμητο Αγίων Αναργύρων που είναι στην δέκατη θέση με 32 βαθμούς, σε ένα παιχνίδι που η νίκη είναι μονόδρομος για την ομάδα του Δημήτρη Δανιλούλη προκειμένου να παραμείνει στην κορυφή του πρωταθλήματος.
Δεύτερο σερί εντός έδρας παιχνίδι δίνει ο Αετός Μακρυχωρίου ο οποίος, μετά το εντός έδρας 0-0 με την Νεάπολη, υποδέχεται τον Αστέρα Μελισσοχωρίου που είναι όγδοος με 38, σε παιχνίδι που το συγκρότημα του Δημήτρη Τσέτσιλα δεν θέλει επ ουδενί να σκέφτεται το ενδεχόμενο νέας βαθμολογικής απώλειας.
Δύσκολο παιχνίδι δίνει ο τρίτος της βαθμολογίας Αμπελωνιακός, 48 βαθμοί, με την ομάδα του Γιάννη Αλεξούλη να κοντράρεται στην έδρα της Νεάπολης, ένατη με 35 βαθμούς, η οποία όπως είπαμε, την προηγούμενη αγωνιστική έκανε την ζημιά στο Μακρυχώρι με το 0-0 που απέσπασε στην έδρα του. Ενδιαφέρον παιχνίδι και στην Αμπελιά, ανάμεσα στον έβδομο Ολυμπιακό (39β.) και το έκτο Ελευθεραί (41β.). Αναλυτικά το πρόγραμμα των αναμετρήσεων της 24ης αγωνιστικής της Α1 ΕΠΣΛ:
Σάββατο 17 Μαρτίου
16:00
Αστέρας Τυρνάβου 2010 - Ακαδημία Τυρνάβου 0-3 (α.α.)
Ολυμπιακός Αμπελιάς - ΑΟ Ελευθερών
ΑΕ Κιλελέρ - Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων
Όλυμπος Γόννων - Αναγέννηση Καλοχωρίου
ΑΟ Αμπελοκήπων - Ένωσις Μελίας
Νεάπολη Λάρισας - Αμπελωνιακός
Φιλοκτήτης Μελιβοίας - ΑΟ Μαυροβουνίου
Αετός Μακρυχωρίου - Αστήρ Μελισσοχωρίου
και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:
1. ΑΕ Κιλελέρ 52
2. Αετός Μακρυχωρίου 52
3. Αμπελωνιακός 48
4. Ακαδημία Τυρνάβου 46
5. Μαυροβούνι 43
6. Ελευθεραί 41
7. Ολυμπιακός Αμπελιάς 39
8. Αστήρ Μελισσοχωρίου 38
9. Νεάπολη 35
10. Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων 32
11. Φιλοκτήτης Μελιβοίας 28
12. Όλυμπος Γόννων 26
13. Αμπελόκηποι 20
14. Ένωση Μελίας 10
15. Αναγέννηση Καλοχωρίου 10
16. Αστέρας Τυρνάβου -*
* Ο Αστέρας Τυρνάβου έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα