Αγωνιστική δραστηριότητα στο πρωτάθλημα της Β' ΕΠΣΛ με την διεξαγωγή των αναμετρήσεων της 18ης αγωνιστικής σε 1ο και 2ο όμιλο και της 19ης στον 3ο όμιλο.
Στον 1ο όμιλο εκτός έδρας αγωνίζεται ο πρωτοπόρος Προμηθέας ΑΕ Λάρισας που έχει 43 βαθμούς και αντιμετωπίζει την Δόξα Ραχούλας που είναι έβδομη με 26, ενώ ξεχωρίζει και η αναμέτρηση του δεύτερου της βαθμολογίας Παναγροτικού Νίκαιας, 41 βαθμοί, με τον τρίτο Ιπποκράτη που έχει 35 σε ένα κρίσιμο για την άνοδο παιχνίδι.
Για τον 2ο όμιλο εντός έδρας παιχνίδι έχει ο Αβέρωφ Λάρισας που ηγείται της βαθμολογίας με 40 βαθμούς, καθώς υποδέχεται τον Τοξότη που με 21 βαθμούς είναι στην όγδοη θέση. Όπως στον 1ο όμιλο έτσι και εδώ οι ομάδες που ακολουθούν παίζουν μεταξύ τους, με τον τρίτο Λαρισαϊκό (37β.) να υποδέχεται την δεύτερη Ελπίς Μεσοχωρίου που έχει 39 πόντους.
Τέλος στον 3ο όμιλο η πρωτοπόρος Προοδευτική Ανάβρας (44β.) υποδέχεται την έβδομη της βαθμολογίας Πελασγιώτιδα που έχει 25, ενώ και εδώ όπως και στους άλλους δυο ομίλους έχουμε παιχνίδι του δεύτερου με τον τρίτο. Πιο συγκεκριμένα ο ΑΣ Βορειοηπειρωτών ο Πύρρος, 42 βαθμοί αντιμετωπίζει στην έδρα του την Αναγέννηση Πυργετού που έχει τέσσερις λιγότερους. Αναλυτικά το πρόγραμμα των αναμετρήσεων της Β' ΕΠΣΛ:
1ος όμιλος
18η αγωνιστική
Σάββατο 17 Μαρτίου
16:00
Δόξα Ραχούλας - Προμηθέας ΑΕ Λάρισας
Παναγροτικός Νίκαιας - Ιπποκράτης
Δόξα Υπέρειας - Αναγέννηση Φαρσάλων
Α.Ε.Σ. Χαραυγή - Ατρόμητος Βαμβακούς
Ακαδημία Αχιλλέως - Αναγέννηση Ζαππείου
Άρης Διλόφου - Ανθούπολη
Α.Ε. Μάνδρας 2016 - ΑΟ Ναρθακίου
και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:
1. Προμηθέας ΑΕ Λάρισας 43
2. Παναγροτικός Νίκαιας 41
3. Ιπποκράτης 35
4. Αναγέννηση Φαρσάλων 29
5. Ατρόμητος Βαμβακούς 28
6. Ανθούπολη 27
7. Δόξα Ραχούλας 26
8. Δόξα Υπέρειας 24
9. Ναρθάκι 20
10. Άρης Διλόφου 19
11. Αναγέννηση Ζαππείου 16
12. ΑΕ Μάνδρας 2016 12
13. Ακαδημία Αχιλλέως 6
14. ΑΕΣ Χαραυγή 5
2ος όμιλος
18η αγωνιστική
Σάββατο 17 Μαρτίου
16:00
Όλυμπος Καρυάς - Πανιώνιος Νέας Σμύρνης
Κεραυνός Δρυμού - Δόξα Βαλανίδας
Αναγέννηση Ευαγγελισμού - Κεραυνός Δένδρων
Ροδιακός - Ηρακλής Πλατανουλίων
Δολιχιακός - ΑΟ Συκέας
ΠΑΟΛ Αβέρωφ - Τοξότης Λάρισας
Λαρισαϊκός - Ελπίς Μεσοχωρίου
και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:
1. Αβέρωφ Λάρισας 40
2. Ελπίς Μεσοχωρίου 39
3. Λαρισαϊκός 37
4. Πανιώνιος Νέας Σμύρνης 33
5. Ροδιακός 27
6. Κεραυνός Δρυμού 26
7. Δόξα Βαλανίδας 25
8. Τοξότης Λάρισας 21
9. ΑΟ Συκέας 20
10. Ηρακλής Πλατανουλίων 17
11. Όλυμπος Καρυάς 15
12. Δολιχιακός 15
13. Αναγέννηση Ευαγγελισμού 14
14. Κεραυνός Δένδρων 8
3ος όμιλος
19η αγωνιστική
Κυριακή 18 Μαρτίου
16:00
Θερμαϊκός Στομίου - Δάφνη Γλαύκης
Σ.Σ. Ραψάνης - Ολυμπιακός Χειμαδίου
Δόξα Ομορφοχωρίου - Άρης Κουλουρίου
Κεραυνός Παραποτάμου - Χείμαρρος Μαρμαρίνης
Προοδευτική Ανάβρας - Πελασγιώτις Λάρισας
Α.Σ. Βορειοηπειρωτών "Ο Πύρρος" - Αναγέννηση Πυργετού 2016
Αστήρ Ν. Περιβολίου - Αναγέννηση Πουρναρίου
και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:
1. Προοδευτική Ανάβρας 44
2. Α.Σ Βορειοηπειρωτών ο Πύρρος 42
3. Αναγέννηση Πυργετού 2016 38
4. Σ.Σ. Ραψάνης 29
5. Χείμαρρος Μαρμαρίνης 28
6. Αναγέννηση Πουρναρίου 28
7. Πελασγιώτιδα Λάρισας 25
8. Άρης Κουλουρίου 25
9. Αστήρ Ν. Περιβολίου 18
10. Θερμαϊκός Στομίου 17
11. Κεραυνός Παραποτάμου 16
12. Ολυμπιακός Χειμαδίου 15
13. Δάφνη Γλαύκης 11*
14. Δόξα Ομορφοχωρίου 11
* Η Δάφνη Γλαύκης έχει ξεκινήσει το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς