Ισόπαλο το γειτονικό ντέρμπι (PICS)

Άγιοι Ανάργυροι και Ελευθεραί αναμετρήθηκαν την Κυριακή (11/3) για το πρωτάθλημα της Α1’ ΕΠΣΛ. Τελικό αποτέλεσμα 1-1 σε ένα ματς που είχε ενδιαφέρον

Το παιχνίδι ήταν δυνατό, με τους φιλοξενούμενους να έχουν την υπεροχή κυρίως στο πρώτο ημίχρονο και να δημιουργούν φάσεις, όμως και οι γηπεδούχοι αντιστέκονταν και έπαιζαν με πολύ πάθος και κατάφεραν στην εκπνοή του ημιχρόνου να προηγηθούν. Στην επανάληψη, στο 50’ ισοφάρισε το Ελευθεραί, όμως οι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που ήταν περισσότερο επικίνδυνοι για να ξανά μπούνε μπροστά στο σκορ.

Στο 10’ τη σέντρα έβγαλε ο Χατζής Γ. για τον Ευστρατίου που πριν γίνει επικίνδυνος τον πρόλαβε ο Μπακαρτζής. Στο 12’ το σουτ από κοντά έκανε ο Αμαρλαριώτης Α., ο Κουκουφίκης έδιωξε με τα πόδια σωτήρια. Στο 26’ ο Χατζής Γ. έκανε το σουτ και η απόκρουση ήταν από τον Αμαρλαριώτη Μ. σε κόρνερ.

Το σουτ του Μπακαρτζή στο 20’ έδιωξε σωτήρια σε κόρνερ ο Κουκουφίκης. Στο 38’ το κόρνερ εκτέλεσε ο Χατζής Κ., την κεφαλιά ο Κολοβός και έστειλε την μπάλα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι. Στο 42’ ο Τσιφλίζογλου πέρασε την άμυνα, τον σταμάτησε προσωρινά ο Κουκουφίκης με τα πόδια, στην επαναφορά όμως ο Δάσσιος με πλασέ έκανε το 1-0.

Στο 50’ ο Θεοδώρου με ένα εκπληκτικό σουτ από τα 40 μέτρα, έστειλε την μπάλα στα «γάμα» της εστίας για το 1-1. Στο 63’ καλό σουτ του Κουρούκα η μπάλα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι. Στο 68’ σουτ – βολίδα από τον Μπακαρτζή, με την μπάλα να περνάει ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Κουκουφίκη και στο 84’ ο Μητρακούλης έκανε το σουτ μέσα στην περιοχή, η μπάλα κόντραρε σε σώματα αμυντικών και κατέληξε στην αγκαλιά του Κουκουφίκη.

*Μετά το τέλος του αγώνα, σκηνές απείρου κάλλους έλαβαν χώρα μέσα στο γήπεδο με πρωταγωνιστή τον πρόεδρο των Αγίων Αναργύρων κ. Μπομπόλα Λάκη. Θελήσαμε να χαιρετήσουμε τον πρόεδρο της ομάδας και αυτός άρχισε τον «πόλεμο». Ξεκίνησε λοιπόν και είπε τα εξής: «Αν ήμουν από την αρχή στο γήπεδο δεν θα σε άφηνα να μπεις μέσα. Δεν είστε δημοσιογράφοι, εμείς σας πληρώνουμε και γράφετε ότι θέλετε. Είστε ανεπιθύμητοι και την επόμενη φορά δεν θα επιτρέψω να μπείτε, μην ξανά τολμήσετε να έρθετε». Κυριολεκτικά κινήθηκε απέναντί μας, λέγοντας «σήκω και φεύγα τώρα γιατί έχω πολλά νεύρα και δεν ξέρω και εγώ τι έχει να γίνει». Δεν σεβάστηκε απολύτως τίποτα, πόσο μάλιστα μια γυναίκα. Οι ψυχραιμότεροι τον συγκράτησαν, λυπούμαστε πολύ για αυτές τις συμπεριφορές παραγόντων που δίνουν το κακό παράδειγμα. Το athleticlarissa έχει 15 χρόνια ελεύθερης παρουσίας στο χώρο, κανένας παράγοντας δεν μπορεί να μας επιβάλει στο πως εμείς θα κάνουμε τη δουλειά μας. Τα συμπεράσματα τα αφήνουμε στους αναγνώστες μας.

Άγιοι Ανάργυροι (Χρήστος Γραβάνης): Αμαρλαριώτης Μ., Τσιφλίζογλου, Παύλου, Κολοβός Χ., Παναγιώτου, Αντωνίου, Μπακαρτζής, Μητρακούλης, Αμαρλαριώτης Α. (65’ Μούμος), Τσιρβούλης, Δάσσιος.

Ελευθεραί (Μάκης Αλεξούδης): Κουκουφίκης, Τσούντζουρας, Αετόπουλος (68’ λ.τ. Βαλσάμης), Κολοβός Γ. (52’ Κουρούκας), Μέκρας Χ., Χατζής Γ., Ευστρατίου, Νέλι (60’ Τσιάμης), Χατζής Κ., Θεοδώρου (70’ Μέκρας Γ.), Καββαδίας.

Διαιτητική τριπλέτα: Κουκούλης, Δεληγιάννη, Παπαγεωργίου.