Με ανατροπή ο Δαμασιακός στο Συκούριο 2-1 τον Κίσσαβο

Με ένα πολύ σημαντικό "2" από την έδρα του Συκουρίου απέδρασε ο Δαμασιακός ο οποίος νίκησε τον Κίσσαβο με 2-1 για την 23η αγωνιστική της Α' ΕΠΣΛ DeTox.

Μάλιστα η νίκη αποκτά ακόμα μεγαλύτερη αξία καθώς σημειώθηκε με ανατροπή καθώς η ομάδα του Νίκου Χρόνη βρέθηκε να χάνει με 1-0 στο ημίχρονο, ωστόσο στην επανάληψη με αντεπίθεση διαρκείας έφτασε στη νίκη και στο τελικό 1-2.

Μετά λοιπόν το 1-0 του Συκουρίου στο ημίχρονο, τρία λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης ο Τσεκούρας με σουτ, ύστερα από σέντρα του Λούτσου έφερε το ματς στα ίσια, ενώ στο 65' ο Γεωργατζάς με σέντρα βρήκε τον Τσιάλτα και αυτός με ωραία κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 1-2.

Δαμασιακός (Νίκος Χρόνης): Μιγδάνης, Γεωργατζάς (80' Μπακαΐμης), Ντόκος, Ιωαννίδης, Οικονόμου, Τσιάλτας, Μουσιάρης (85' Μούτσιος), Δούκας, Τσεκούρας, Σουγλής Κ. (55' Ραπτοτάσιος), Λούτσος.