Αγωνιστική δράση έχουμε το προσεχές τριήμερο στην Β’ ΕΠΣΛ και στους τρεις ομίλους. Το Σάββατο θα διεξαχθεί ο πρώτος όμιλος και ένα ματς του 3ου ομίλου και την Κυριακή θα γίνουν τα υπόλοιπα ματς. αναλυτικά το πρόγραμμα και η βαθμολογία:
Σάββατο 10 Μαρτίου
1ος όμιλος
17η αγωνιστική
15:30
Ιπποκράτης - Προμηθέας ΑΕ Λάρισας
Αναγέννηση Φαρσάλων - Δόξα Ραχούλας
Ατρόμητος Βαμβακούς - Παναγροτικός Νίκαιας
Αναγέννηση Ζαππείου - Δόξα Υπέρειας
Ανθούπολη - Α.Ε.Σ. Χαραυγή
Α.Ε. Μάνδρας 2016 - Ακαδημία Αχιλλέως
ΑΟ Ναρθακίου - Άρης Διλόφου
Βαθμολογία:
1. Παναγροτικός Νίκαιας 40
2. Προμηθέας ΑΕ Λάρισας 40
3. Ιπποκράτης 35
4. Αναγέννηση Φαρσάλων 28
5. Ατρόμητος Βαμβακούς 27
6. Δόξα Ραχούλας 25
7. Ανθούπολη 24
8. Δόξα Υπέρειας 23
9. Άρης Διλόφου 19
10. Ναρθάκι 17
11. Αναγέννηση Ζαππείου 15
12. ΑΕ Μάνδρας 2016 12
13. ΑΕΣ Χαραυγή 5
14. Ακαδημία Αχιλλέως 3
3ος όμιλος
Πελασγιώτις Λάρισας - Αναγέννηση Πουρναρίου
Κυριακή 11 Μαρτίου
2ος όμιλος
17η αγωνιστική
15:30
Δόξα Βαλανίδας - Πανιώνιος Νέας Σμύρνης
Κεραυνός Δένδρων - Όλυμπος Καρυάς
Ηρακλής Πλατανουλίων - Κεραυνός Δρυμού
ΑΟ Συκέας - Αναγέννηση Ευαγγελισμού
Τοξότης Λάρισας - Ροδιακός
Λαρισαϊκός - Δολιχιακός
Ελπίς Μεσοχωρίου - ΠΑΟΛ Αβέρωφ
Βαθμολογία:
1. Αβέρωφ Λάρισας 40
2. Ελπίς Μεσοχωρίου 36
3. Λαρισαϊκός 34
4. Πανιώνιος Νέας Σμύρνης 33
5. Ροδιακός 24
6. Κεραυνός Δρυμού 23
7. Τοξότης Λάρισας 21
8. ΑΟ Συκέας 19
9. Δόξα Βαλανίδας 19
10. Ηρακλής Πλατανουλίων 17
11. Δολιχιακός 15
12. Αναγέννηση Ευαγγελισμού 13
13. Όλυμπος Καρυάς 12
14. Κεραυνός Δένδρων 8
3ος όμιλος
18η αγωνιστική
15:30
Θερμαϊκός Στομίου - Σ.Σ. Ραψάνης
Δάφνη Γλαύκης - Δόξα Ομορφοχωρίου
Ολυμπιακός Χειμαδίου - Κεραυνός Παραποτάμου
Άρης Κουλουρίου - Προοδευτική Ανάβρας
Χείμαρρος Μαρμαρίνης - Α.Σ. Βορειοηπειρωτών "Ο Πύρρος"
Αναγέννηση Πυργετού 2016 - Αστήρ Ν. Περιβολίου
Βαθμολογία:
1. Προοδευτική Ανάβρας 41
2. Α.Σ Βορειοηπειρωτών ο Πύρρος 39
3. Αναγέννηση Πυργετού 2016 35
4. Σ.Σ. Ραψάνης 29
5. Χείμαρρος Μαρμαρίνης 28
6. Πελασγιώτιδα Λάρισας 25
7. Αναγέννηση Πουρναρίου 25
8. Άρης Κουλουρίου 25
9. Αστήρ Ν. Περιβολίου 18
10. Κεραυνός Παραποτάμου 15
11. Ολυμπιακός Χειμαδίου 14
12. Θερμαϊκός Στομίου 14
13. Δόξα Ομορφοχωρίου 11
14. Δάφνη Γλαύκης 8*
* Η Δάφνη Γλαύκης έχει ξεκινήσει το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς