«Τρένο» ο ΟΦΗ, πήρε το ντέρμπι η Δόξα Δράμας!

Την όγδοη διαδοχική του νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε ο ΟΦΗ, ο οποίος πέρασε και από την έδρα του Αιγινιακού (0-3). Πήρε το ντέρμπι η Δόξα Δράμας με 1-0 μέσα στα Τρίκαλα!

«Τρένο» ο ΟΦΗ, παρέσυρε και τον Αιγινιακό! Η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου πέρασε αέρα από το Αιγίνιο, επικρατώντας με 3-0 και έφτασε τις οκτώ διαδοχικές νίκες στο πρωτάθλημα, μειώνοντας την διαφορά από την κορυφή και τον Άρη στους δύο βαθμούς!

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε το ματς για τους Κρητικούς, με τον συνήθη ύποπτο και πρώτο σκόρερ της Football League, Δημήτρη Μάνο, να ανοίγει το σκορ στο 6ο λεπτό (0-1). Οι φιλοξενούμενοι ήταν εμφανώς ανώτεροι, κρατούσαν με σχετική ευκολία το προβάδισμα και το… διπλασίασαν λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου με τον Κουτσιανικούλη να γράφει στο 48ο λεπτό το 2-0. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Πουρτουλίδης, με τον ΟΦΗ να παίρνει ένα εμφατικό διπλό στην έδρα του Αιγινιακού!