Στους Ιγκλέσιας και Σκόνδρα τα βραβεία της 24ης αγωνιστικής

Στους Ματίας Ιγκλέσιας του Αστέρα Τρίπολης και Απόστολο Σκόνδρα του ΠΑΣ Γιάννινα κατέληξαν τα βραβεία MVP και Best Goal για την 24η αγωνιστική της Super League.

Ο μεσοεπιθετικός των Αρκάδων ήταν μακράν ο καλύτερος της ομάδας του στη νίκη με 3-2 κόντρα στον ΠΑΟΚ, ενώ ήταν αυτός που πέτυχε και το νικητήριο γκολ στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων κάτι που του έδωσε και το βραβείο του MVP με ποσοστό 25.78%, έναντι 20.98% του Άντονι Μουνιέ του Παναθηναϊκού, ενώ την πρώτη τριάδα συμπλήρωσε ο Μάρκο Λιβάγια της ΑΕΚ με ποσοστό 20.44%.

Όσον αφορά το Best Goal αυτό κατέληξε στον αμυντικό του "Άγιαξ" της Ηπείρου για το πανέμορφο τέρμα του με τακουνάκι στον αγώνα της ομάδας του στην Κέρκυρα, το οποίο συγκέντρωσε ποσοστό 45.03%, έναντι 18.45% του Χρήστου Αλμπάνη του Απόλλωνα Σμύρνης, ενώ την πρώτη τριάδα έκλεισε το τέρμα του Γιώργου Κυριακόπουλου του Αστέρα Τρίπολης και το οποίο πήρε ποσοστό 11.85%.