LIVE ΑΕΛ – Δόξα Κρανούλας

Τρίτο παιχνίδι για την ΑΕΛ στο πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής (2ος όμιλος) την Κυριακή 6/10. Συγκεκριμένα θα αντιμετωπίσει την Δόξα Κρανούλας εντός έδρας, στις 16:00 με την αναμέτρηση να διεξάγεται στο στάδιο Αλκαζάρ.

Η αναμέτρηση θα καλυφθεί ΖΩΝΤΑΝΑ από το athleticlarissa.gr και τον Χρήστο Γκατζούλη που θα βρεθεί εκεί για να σας ενημερώνει λεπτό προς λεπτό. Φυσικά εκτός από την κάλυψη του αγώνα (LIVE) θα υπάρχει πλούσιο φωτογραφικό υλικό από την ώρα που θα φτάσει η ΑΕΛ στο γήπεδο μέχρι και την αποχώρησή της. Επίσης πολλές συνεντεύξεις, πλάνα από το παιχνίδι (VIDEO) και άλλα πολλά...

Την ίδια ημέρα και ώρα αγωνίζονται και οι άλλες 4 ομάδες μας της Γ' Εθνικής (έχει ρεπό ο Πυργετός). Για τον 2ο όμιλο ο Οικονόμος Τσαριτσάνης θα αντιμετωπίσει εντός έδρας τον Κεραυνό Θεσπρωτικού στο «Γεώργιος Μητσιμπόνας».

Για τον 3ο όμιλο ο Μαχητής Τερψιθέας θα μετρήσει τις δυνάμεις του στα Τρίκαλα κόντρα στην ομώνυμη ομάδα σε ένα δυνατό ματς. Στην μακρινή Κύμη θα αγωνιστεί ο Δωτιέας Αγιάς, ενώ στο Δομοκό θα παίξει ο Αμπελωνιακός με την ομάδα του Αχιλλέα.

Θεσσαλικό ντέρμπι για τον Τύρναβο

Δεύτερο παιχνίδι για το πρωτάθλημα της Football League για τον Τύρναβο. Αυτή τη φορά θα αντιμετωπίσει τη Νίκη Βόλου στο Πανθεσσαλικό στάδιο σε ένα πραγματικό ντέρμπι. Η αναμέτρηση θα ξεκινήσει στις 20:00 και θα καλυφθεί ζωντανά από το ΟΤΕ sport 5.

Κυριακή 6/10

16:00 ΑΕΛ – Δόξα Κρανούλας

16:00 Οικονόμος Τσαριτσάνης – Κεραυνός Θεσπρωτικού

16:00 Α.Ο. Τρίκαλα 1963 - Μαχητής Τερψιθέας

16:00 Α.Ο. Κύμης - Δωτιέας Αγιάς

16:00 Αχιλλέας Δομοκού – Αμπελωνιακός

*Για όλες τις ομάδες του νομού μας που προαναφέραμε, θα υπάρχουν οι απεσταλμένοι του athleticlarissa.gr για να σας δώσουν αναλυτικά τα όσα θα γίνουν στα κυριακάτικα ματς.

Το athleticlarissa.gr θα καλύψει ζωντανά την αναμέτρηση

Η σελίδα θα ανανεώνεται αυτόματα

Καλό απόγευμα από το στάδιο Αλκαζάρ. Στις 16:00 είναι προγραμματισμένο να ξεκινήσει το παιχνίδι για την Γ’ Εθνική (2ος όμιλος) – 3η αγωνιστική ανάμεσα στην ΑΕΛ και την Δόξα Κρανούλας.

Πάμε να δούμε τις εντεκάδες των δύο ομάδων.

ΑΕΛ (Κωσταντίνος Παναγόπουλος): Σικαλιάς, Καρανίκας, Μήτσης, Σιάκκας, Κυριακίδης, Νεμπεγλέρας, Πλιάγκας, Ρούσσης, Στεφανίδης, Γκούρτσας, Μπλέντι.

Στον πάγκο οι: Αραμπατζής, Σαββίδης, Τζουμάκης, Καρακούτσης, Αγτζίδης, Παπαϊωάννου, Βοσκόπουλος.

Δόξα Κρανούλας (Ανέστης Ζωής): Λόλας, Νάσιος, Ασωνίτης, Διαμαντής, Νασούλης, Γκόλιας, Μπάγιας, Τσουμάνης, Γιαννούσης, Γκέκα, Σκλιβανίτης.

Στον πάγκο οι: Μαρμούτας, Χαϊδός, Κατσένος, Κατσάνος, Κλείτσας, Καραμάνης, Λύγκας.

Διαιτητική τριπλέτα: Κρητικός, Τριάντος, Κόκκαλης (Θεσσαλίας).

Οι δύο ομάδες έχουν ξεκινήσει το ζέσταμα εδώ και λίγα λεπτά.

Για προληπτικούς καθαρά λόγους ο Θανάσης Πατινιώτης έμεινε εκτός αποστολής αφού έχασε κάποιες προπονήσεις μέσα στην εβδομάδα.

Καθαρά φθινοπωρινός ο καιρός στη Λάρισα. Η προσέλευση του κόσμου συνεχίζεται. Εξάλλου απομένουν περίπου 35 λεπτά για τη σέντρα στο Αλκαζάρ.

Η προσέλευση του κόσμου συνεχίζεται. Σε λιγότερο από 15 λεπτά ξεκινά η αναμέτρηση.

Μήνυμα από τον χρήστη Σπυρος : " με τη νικη "

Όλα έτοιμα για τη σέντρα στο Αλκαζάρ. Περίπου 2.000 κόσμος αυτή την ώρα.

Οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο του σταδίου Αλκαζάρ.

Στη σέντρα είναι η ομάδα της Δόξας Κρανούλας.

Το ματς ξεκίνησε.

Μήνυμα από τον χρήστη Monsters Tirnavos : " 3-0 προβλέπω... "

Μήνυμα από τον χρήστη ΑΕΛ Τρίκαλα Θ1 : " Δυστυχώς δεν μπόρεσα να πάω στο γήπεδο σήμερα. Καλή τύχη ΑΕΛΑΡΑ ! "

Μήνυμα από τον χρήστη jim : " Πάμε για μια ακόμη μεγαλειώδη ΝΙΚΗ!!! "

Με βυσσινί φανέλες η ΑΕΛ, με μπλε – πορτοκαλί η Κρανούλα.

Μήνυμα από τον χρήστη ΑΕΛ ΑΘΗΝΑ -1- : " Καλη επιτυχια ΑΕΛΑΡΑ !!! "

Με σύστημα 4-3-3 αγωνίζεται η ΑΕΛ. Σικαλιάς κάτω από τα δοκάρια. Από αριστερά προς τα δεξιά οι Μήτσης, Σιάκκας, Ρούσσης, Καρανίκας. Στη μεσαία γραμμή Νεμπεγλέρας, Κυριακίδης, Μπλέντι. Στην επίθεση ο Στεφανίδης με τους Πλιάγκα και Γκούρτσα στις δύο πτέρυγες.

8’ Μετά από φάουλ, ο Σιάκκας πήρε τη κεφαλιά, η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία του Λόλα.

Ο κόσμος είναι περίπου 4.000 πλέον στο στάδιο Αλκαζάρ.

Μήνυμα από τον χρήστη ΑΕΛ Τρίκαλα Θ1 : " Βάλε ένα γκολ ΑΕΛΑΡΑ να γουστάρουμε... "

Σχόλιο: Πέρασαν 14 λεπτά αγώνα με την ΑΕΛ να έχει μια καλή ευκαιρία με την κεφαλιά του Σιάκκα.

20’ Πρώτη κίτρινη κάρτα για την Κρανούλα ο Γκέκα για χέρι.

20' ΓΚΟΛ η ΑΕΛ: Από ασίστ του Μπλέντι από αριστερά, ο Πλιάγκας με δυνατό δεξί βολέ (1-0)!

Μήνυμα από τον χρήστη ΑΕΛ Τρίκαλα Θ1 : " Γκοοοολλλλ !! "

Μήνυμα από τον χρήστη george : " ola koble "

28’ Σέντρα – σουτ του Τσουμάνη, εύκολα στα χέρια του Σικαλιά.

30’ Ωραίο σουτ του Στεφανίδη από το ύψος της μεγάλης περιοχής, πάνω από την εστία του Λόλα.

35’ Εκτός αγώνα ο Σκλιβανίτης (χτύπησε στο κεφάλι) σε μια μονομαχία με τον Μήτση. Πρώτη αλλαγή για την Κρανούλα αναγκαστική ο Μαρμούτας στο ματς.

Μήνυμα από τον χρήστη ΑΕΛΑΡΑ-ΑΜΠΕΛΩΝΑΡΑ : " ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΜΠΕΛΩΝΙΑΚΟΣ? "

2-0 χάνει

40' Σουτ του Γκούρτσα, η μπάλα βρήκε στον Διαμάντη και κατέληξε κόρνερ.

40' Πρώτη κίτρινη και στην ΑΕΛ ο Καρανίκας.

Τέλος πρώτου μέρους στο Αλκαζάρ. ΑΕΛ - Δόξα Κρανούλας 1-0 με το γκολ του Πλιάγκα από το 20'.

Όλα έτοιμα για τη σέντρα στο δεύτερο μέρος.

Το ματς ξεκίνησε!

52' Σέντρα του Στεφανίδη, κεφαλιά ο Γκούρτσας η μπάλα πάνω από την εστία του Λόλα.

53’ Νεμπεγλέρας κόρνερ, με σουτ ο Ρούσσης κάνει το 2-0.

57' Ο Ασωνίτης έκανε ωραίο σουτ από πλάγια δεξιά θέση με τον Σικαλιά να μπλοκάρει σταθερά.

53' Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΛ. Στη θέση του Μπλέντι ο Παπαϊωάννου.

67' Αλλαγή για την Κρανούλα. Στη θέση του Νάσιου ο Κλείτσας.

68' Σέντρα Καρανίκας από δεξιά, ο Στεφανίδης με κεφαλιά κάνει το 3-0.

71' Κόρνερ Νεμπεγλέρας, κεφαλιά ο Ρούσσης η μπάλα ελάχιστα άουτ.

72' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Στη θέση του Πλιάγκα ο Τζουμάκης.

75' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Στη θέση του Κυριακίδη ο Σαββίδης.

85' Αλλαγή για την Κρανούλα. Στη θέση του Τσουμάνη ο Κατσάνος.

85' Πέναλτι για την ΑΕΛ. Ο Ασωνίστης ανέτρεψε τον Στεφανίδη, ο ίδιος παίκτης κάνει το 4-0.

Τέλος αγώνα! ΑΕΛ - Δόξα Κρανούλας 4-0.