LIVE ΑΕΛ – FK ELBASANI

Η ΠΑΕ ΑΕΛ την Τρίτη (19/8) θα δώσει ένα ακόμη φιλικό παιχνίδι στο στάδιο Αλκαζάρ στις 20:00 με αντίπαλο την FK ELBASANI. Ο αγώνας θα καλυφθεί ΖΩΝΤΑΝΑ από το athleticlarissa.gr και τον Χρήστο Γκατζούλη που θα βρεθεί εκεί για να σας ενημερώνει λεπτό προς λεπτό. Φυσικά εκτός από την κάλυψη του αγώνα (LIVE) θα υπάρχει πλούσιο φωτογραφικό υλικό, Video, πολλές συνεντεύξεις και άλλα πολλά.

Καλό απόγευμα από το στάδιο Αλκαζάρ. Σε 20 λεπτά θα ξεκινήσει η φιλική αναμέτρηση της ΑΕΛ με την FK ELBASANI.

ΑΕΛ (Αλέκος Βοσνιάδης): Aποστολίδης, Μουλόπουλος, Κοντοδήμος, Μελισσάς, Σαρακατσάνος, Νεμπεγλέρας, Τζούνιορ, Σουάνης, Περίκο, Τσιλιγκίρης, Αναστασάκος.

KF ELBASANI: Ruci, Basru, Dosti, Jauri, Kaculi, Malindi, Gava, Hila, Dalipi, Tahirllari, Cota.

Μήνυμα από τον χρήστη Dfhhh : " Kapoy stoys 3000 sto ghpedo "

Σε περίπου δέκα λεπτά ξεκινά το ματς! Λίγος ο κόσμος για την ώρα.

Διαιτητική τριπλέτα: Τζήλος, Παπαδημητρίου, Καραμπούλας. 4ος: Μπουμαρσόπουλος.

Όλα έτοιμα για το ματς στο Αλκαζάρ. Σε καλή κατάσταση το γήπεδο.

Περίπου 800 άτομα αυτή την ώρα στο γήπεδο.

Μήνυμα από τον χρήστη κωστας αθηνα : " μη γραψεις 1000 και σε καλεσουν σε απολογια. "

Μήνυμα από τον χρήστη xristos : " Τι εγίνε αρχισε ο αγωνας "

Όχι ακόμα φίλε...

Επιτέλους οι ομάδες 20:10 στο γήπεδο!

Μήνυμα από τον χρήστη ΑΕΛΑΡΑ 3 ΤΙΤΛΟΙ. : " αελ κερκυρα "

Με τη νέα φανέλα η ΑΕΛ! Κίτρινη φανέλα, μαύρο σορτάκι για την ομάδα από την Αλβανία.

Η Αλβανική ομάδα στη σέντρα, το ματς ξεκίνησε!

Μήνυμα από τον χρήστη ΑΕΛΑΡΑ 3 ΤΙΤΛΟΙ. : " Η ΑΕΛ Κ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΗΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΥΝ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΑΝΑΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΣΥΜΠΑΘΗ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ. "

Η ΑΕΛ ξεκίνησε με σύστημα 4-2-3-1. Κάτω από τα δοκάρια ο Αποστολίδης, δεξιά ο Μουλόπουλος, στόπερ οι Μελισσάς, Σαρακατσάνος, αριστερά ο Κοντοδήμος. Δύο αμυντικά χαφ οι Τζούνιορ – Νεμπεγλέρας, αριστερά ο Τσιλιγκίρης, δεξιά ο Σουάνης και πίσω από τον μοναδικό προωθημένο Αναστασάκο ο Περίκο.

Μήνυμα από τον χρήστη Jim : " Όλοι στις παραλίες είναι; 800 άτομα η ΑΕΛ; "

Περίπου 2000 κόσμος παιδιά είναι τώρα!

Σε αυτά τα πρώτα λεπτά η ΑΕΛ έχει την κατοχή και παίζει στο μισό γήπεδο τον αντίπαλο.

8' Φάουλ ο Νεμπεγλέρας, κεφαλιά ο Αναστασάκος, η μπάλα λίγο άουτ.

11' Σουτ ο Σουάνης, η μπάλα ελάχιστα άουτ, καλή φάση για την ΑΕΛ.

16' Βολίδα του Τζούνιορ, με τα ακροδάχτυλα ο τερματοφύλακας της αντίπαλης ομάδας βρήκε την μπάλα, δοκάρι και έξω.

Μήνυμα από τον χρήστη αελ μαγεια λεμεεεεεεεεεεεεεεε : " τσιμπινης θυρα 1 "

Σχόλιο: Στο 22' ΑΕΛ - FK ELBASANI 0-0 με την ΑΕΛ να έχει την υπεροχή, αλλά να μην έχει σημειώσει κάποιο γκολ.

23' Σουτ του Τζούνιορ η μπάλα άουτ.

30' Πέναλτι για την ΑΕΛ. Ο Σουάνης ανατράπηκε από τον Gava.

31' Ο Αναστασάκος κάνει το 1-0.

37' Κοντοδήμος σέντρα, την κεφαλιά ο Αναστασάκος, δύσκολα ο τερματοφύλακας της αντίπαλης ομάδας.

43' Ωραίο σπάσιμο της μπάλας του Αναστασάκου στον Σουάνη, ο τελευταίος κάνει το σουτ η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

44' Κοντοδήμος στον Περίκο, μέσα στην περιοχή το σουτ η μπάλα άουτ.

Τέλος πρώτου μέρους στο Αλκαζάρ. Η ΑΕΛ μπροστά στο σκορ με γκολ - πέναλτι του Αναστασάκου.

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε!

Σχόλιο: Σε αυτά τα πράτα επτά του δευτέρου μέρους, δεν έχουμε δει κάτι ιδιαίτερο.

58’ Λάθος γύρισμα των αμυντικών της Αλβανικής ομάδας, ο Περίκο από κοντά κάνει το 2-0.

Στο 62' άλλαξε όλη η ενδεκάδα της ΑΕΛ. Καρακούτσης, Εσπίν, Καστέλς, Κουρτεσιώτης, Καρανίκας, Πινδώνης, Τσεμπερίδης, Φορνέρ, Μάϊνθ, Μπλέντι, Βερδού.

70' Σουτ του Πινδώνη η μπάλα άουτ.

Στα τελευταία λεπτά ο ρυθμός του αγώνα έχει πέσει και γενικά δεν είναι όπως στο πρώτο ημίχρονο η εικόνα του ματς.

80’ Φάουλ του Dalipi, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

83’ Σέντρα του Μάϊνθ από αριστερά, κεφαλιά ο Βερδού η μπάλα στα δίχτυα (3-0).

90’ Σουτ του Φορνέρ έδιωξε ο τερματοφύλακας της Αλβανικής ομάδας.

Τέλος στο Αλκαζάρ. 3-0 η ΑΕΛ!