Βατανιακός – ΑΕΛ (Live)

Η ΑΕΛ θα δώσει στις 18:30 το πρώτο της φιλικό παιχνίδι για τη νέα χρονιά, στο Βατάνι με αντίπαλο το Βατανιακό. Το athleticlarissa.gr θα σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση.

Βατανιακός (Ιωάννίδης): Τζήμας, Μαυρόπουλος, Κολοζίδης, Ηλιάδης, Καραγιάννης, Βοντσάντζης, Σκούρας, Καραμανώλας Ε., Σταύρου, Ποτουρίδης, Μοσκολούρης.

ΑΕΛ (Βοσνιάδης): Αθανασόπουλος, Εσπίν, Μελισσάς, Καρανίκας, Κουρτεσιώτης, Νεμπεγλέρας, Τσεμπερίδης, Τσιλιγκίρης, Μπλέντι, Περίκο, Αναστασάκος.

Διαιτητής: Συμεωνίδης.

Η βροχή είναι έντονη αυτή την ώρα στο γήπεδο με τις δύο ομάδες να κάνουν ζέσταμα.

Ατομικό πρόγραμμα ακολούθησε και σήμερα το απόγευμα στο γήπεδο του Βατανιακού ο επιθετικός της ΑΕΛ Δημήτρης Γκούρτσας. Ο εν λόγω παίκτης θέλει ακόμη λίγο ακόμη χρόνο μέχρι να φτάσει στο επιθυμητό επίπεδο.

4-2-3-1 για την ΑΕΛ

Ο Αλέκος Βοσνιάδης, θα παρατάξει την ΑΕΛ με σύστημα 4-2-3-1. Ο Αθανασόπουλος κάτω από τα δοκάρια, δεξιά ο Καρανίκας, αριστερά ο Κουρτσεσιώτης, στόπερ οι Εσπίν – Μελισσάς. Αμυντικά χαφ οι Νεμπεγλέρας – Τσεμπερίδης, με τον Τσιλιγκίρη δεξιά και τον Μπλέντι αριστερά. Ο Περίκο πίσω από τον μοναδικό προωθημένο Αναστασάκο.

Σε λίγα λεπτά θα ξεκινήσει το ματς, με τις δύο ομάδες να είναι σχεδόν έτοιμες για την σέντρα.

Οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο. Σε λίγα λεπτά ξεκινάει το ματς.

Το ματς ξεκίνησε.

Σε αυτά τα πρώτα λεπτά όχι κάτι σημαντικό στο ματς. Αναγνωριστικό παιχνίδι για την ώρα...

Πέρασαν 15 λεπτά αγώνα στο Βατάνι, δεν έχει σημειωθεί κάποια φάση για την ώρα με την βροχή να είναι έντονη.

Η βροχή έχει δυναμώσει πάρα πολύ! Άγνωστο εάν θα ολοκληρωθεί το σημερινό ματς!

Τόσο βροχή χρόνια είχαμε να δούμε! Πραγματικά οι συνθήκες είναι πάρα πολύ δύσκολες για τους ποδοσφαιριστές αλλά και τους φιλάθλους που έχουν έρθει στο γήπεδο.

23' Γκολ για την ΑΕΛ! Σέντρα ο Αναστασάκος, στο δεύτερο δοκάρι ο Περίκο με κοντινό πλασέ κάνει το 0-1.

29' Κεφαλιά ο Μπλέντι η μπάλα τελευταία στιγμή σε κόρνερ.

30' Ο Νεμπεγλέρας έκανε ένα καλό σουτ, πάνω στην γραμμή έδιωξαν οι αμυντικοί του Βατανιακού.

36' Σέντρα του Καρανίκα από δεξια, στο ύψος του πέναλτι ο Περίκο το σουτ η μπάλα πάνω από την εστία.

Λίγο πριν το φινάλε του πρώτου μέρους, η ΑΕΛ είναι μπροστά στο σκορ με 1-0 με γκολ του Περίκο. Το θετικό είναι πως έχει σταματήσει η βροχή.

Τέλος πρώτου μέρους στο γήπεδο του Βατανιακού. Βατανιακός - ΑΕΛ 0-1.

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε!

47' Γκολ για την ΑΕΛ! Σέντρα του Μουλόπουλου απο δεξιά, σε κενό τέρμα ο Στεφανίδης κάνει το 0-2.

Η ενδεκάδα της ΑΕΛ στο δεύτερο μέρος: Αθανασόπουλος, Μουλόπουλος, Κοντοδήμος, Σαρακατσάνος, Καστέλς. Πινδώνης, Τζούνιορ, Στεφανίδης, Βερδού, Φορνέρ, Σουάνης.

56' Σουτ του Βερδού, έδιωξε δύσκολα ο τερματοφύλακας σε κόρνερ.

Έχουμε φτάσει στο 65' το σκορ είναι 0-2 για την ΑΕΛ. Περίκο και Στεφανίδης τα γκολ.

Χρόνο συμμετοχής πήρε και ο Παπαγιάννης για την ΑΕΛ.

Ο ρυθμός του ματς έχει πέσει στα τελευταία λεπτά...

79' Σουτ ο Σουάνης πάνω από την εστία.

86' Φάουλ του Φορνέρ, κεφαλιά ο Στεφανίδης άουτ.

Τέλος! Βατανιακός - ΑΕΛ 0-2.