LIVE ΑΕΛ – Καστοριά

ΑΕΛ και Καστοριά θα αναμετρηθούν την Κυριακή (27/4) στις 17:00 στο στάδιο Αλκαζάρ στην αναμέτρηση για την 26η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής (2ος όμιλος).

Ο αγώνας θα καλυφθεί ΖΩΝΤΑΝΑ από το athleticlarissa.gr και τον Χρήστο Γκατζούλη που θα βρεθεί εκεί για να σας ενημερώνει λεπτό προς λεπτό. Φυσικά εκτός από την κάλυψη του αγώνα (LIVE) θα υπάρχει πλούσιο φωτογραφικό υλικό, πολλές συνεντεύξεις και άλλα πολλά...

Καλό απόγευμα από το στάδιο Αλκαζάρ! Στις 17:00 θα ξεκινήσει η αναμέτρηση της ΑΕΛ με την Καστοριά για την 26η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής του 2ου ομίλου της Γ’ Εθνικής. Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.

ΑΕΛ (Παναγιώτης Τζαναβάρας): Σικαλιάς, Καρανίκας, Αραμπατζής, Σιάκκας, Ρούσσης, Νεμπεγλέρας, Πατινιώτης, Σαββίδης, Στεφανίδης, Γκούρτσας, Καρακατσάνης.

Καστοριά (Ανδρέας Λέτσιος): Σαραφιανός, Σαββαϊδης, Τσόπρας, Σουμέλας, Μπαϊρακτάρης, Κεφαλάς, Λαζαρίδης, Σολωμονίδης, Γανόλης, Παπαδόπουλος Δημ., Παπαδόπουλος Αλεξ.

Διαιτητική τριπλέτα: Σκουλάς, Τσιγγινές, Κόκκαλης.

Μπορεί να προηγήθηκε έντονη βροχή από νωρίς το πρωί στην πόλη της Λάρισας, τώρα όμως ο καιρός είναι καλός, αν και συννεφιασμένος. Ο αγωνιστικός χώρος σε εξαιρετική κατάσταση. Η προσέλευση του κόσμου συνεχίζεται, για την ώρα λίγος κόσμος στο γήπεδο.

Η προθέρμανση των δύο ομάδων συνεχίζεται. Σε περίπου 20 λεπτά η σέντρα στο στάδιο Αλκαζάρ. Η ΑΕΛ αν νικήσει και χάσει ο Οικονόμος Τσαριτσάνης από τον Οδυσσέα Κορδελιού τότε βγαίνει και μαθηματικά από σήμερα στην Β’ Εθνική.

Οι δύο ομάδες έχουν αποσυρθεί στα αποδυτήρια. Σε 15 λεπτά η σέντρα. Λιγότερα από 1000 άτομα αυτή την ώρα στο γήπεδο.

Οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο. Η ΑΕΛ στη σέντρα και το ματς μόλις ξεκίνησε!

Πρώτα λεπτά στην αναμέτρηση, τίποτα το ιδιαίτερο, αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

4' Σέντρα του Αραμπατζή απο αριστερά, ο Γκούρτσας την κεφαλιά η μπάλα ελάχιστα άουτ.

7' Πολύ καλή προσπάθεια του Στεφανίδης, απέναντι απο τον τερματοφύλακας έκανε το σουτ, πολύ δύσκολα έδιωξε ο τερματοφύλακας της Καστοριάς.

Η ΑΕΛ πιέζει στα τελευταία λεπτά, προσπαθήσει να σημειώσει κάποιο γκολ, έχει για την ώρα δημιουργήσει 2-3 καλές στιγμές. Η Καστοριά έχει καθαρά αμυντικούς προσανατολισμούς.

Πέρασαν 20 λεπτά στο Αλκαζάρ, ΑΕΛ και Καστοριά στο 0-0 χωρίς κάτι το ιδιαίτερο στα τελευταία λεπτά.

Μετά το 15’ η ΑΕΛ αδυνατεί να δημιουργήσει επικίνδυνες στιγμές μπροστά από την εστία της Καστοριάς.

Η βροχή είναι έντονη στα τελευταία λεπτά, έχουν ανοίξει πολλές ομπρέλες…

30’ Μετά από φάουλ του Καρακατσάνη, η μπάλα βρήκε στο κεφάλι του Πατινιώτη και 1-0.

32’ Κεφαλιά του Καρακατσάνη, δύσκολα μπλόκαρε ο κίπερ της Καστοριάς.

Σε πολύ λίγο πρώτο θέμα στο site το γκολ της ΑΕΛ σε βίντεο!

44’ Φάουλ του Νεμπεγλέρα, κεφαλιά του Γκούρτσα, η μπάλα στο δοκάρι! Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ για το 2-0.

Τέλος πρώτου μέρους. ΑΕΛ - Καστοριά 1-0 με την κεφαλιά του Πατινιώτη απο το 30'.

Μόλις ξεκίνησε το δεύτερο μέρος στο Αλκαζάρ!

47' Πρώτη καλή στιγμή στο δεύτερο μέρος. Ο Στεφανίδης το σουτ, η μπάλα στα χέρια του τερματοφύλακα της Καστοριάς.

49' Συρτό σουτ του Νεμπεγλέρα, η μπάλα στα χέρια του Σαραφιανού.

Αρκετός κόσμος βρέθηκε την Κυριακή το απόγευμα στα… επίσημα του σταδίου Αλκαζάρ για να παρακολουθήσει την αναμέτρηση της ΑΕΛ με την Καστοριά! Μεταξύ των φιλάθλων ο υποψήφιος επενδυτής της ΑΕΛ, Λουίς Όλιβερ καθώς και αρκετοί υποψήφιοι…

57' Σουτ του Καρακατσάνη απο μακρία, πολύ καλό, η μπάλα πάνω από την εστία.

59' Από φάουλ του Παπαδόπουλου Δημ. η μπάλα έφτασε στα πόδια του Σουμέλα, ο Σικαλιάς όμως ήταν εκεί.

60' Καλό αριστερό δυνατό σουτ του Στεφανίδη, η μπάλα άουτ.

67' Αλλαγή για την ΑΕΛ, ο Μπουσινάκης στη θέση του Σαββίδη.

Στο 70’ της αναμέτρησης έφτασε στο γήπεδο και ο χρηματοδότης της ΑΕΛ Βαγγέλης Πλεξίδας.

70' Πρώτη αλλαγή για την Καστοριά, στη θέση του Γανόλη ο Γεωργιάδης.

71' Σέντρα του Καρακατσάνη, στο δεύτερο δοκάρι ο Μπουσινάκης πετάχτηκε με προβολή κάνει το 2-0.

80' Αλλαγή για την Καστοριά, στη θέση του Σολωμονίδη ο Χριστοφορίδης.

81' Αλλαγή για την ΑΕΛ στη θέση του Γκούρτσα ο Γαρυφαλλόπουλος.

84' Αλλαγή για την ΑΕΛ στη θέση του Καρακατσάνη ο Μπλέντι.

85' Στη θέση του Λαζαρίδη ο Τσαμασλίδης.

88' Πέναλτι για την Καστοριά, ο Αλέξης Παπαδόπουλος μείωσε σε 2-1, πέναλτι που παραχώρησε ο Σιάκκας όπου ανέτρεψε τον ίδιο παίκτη.

90' Τεράστια ευκαιρία για την Καστοριά να κάνει το 2-2. Ο Σαββαϊδης έκανε το σουτ απο πλάγια δεξιά η μπάλα ελάχιστα άουτ.

92' Φάουλ του Αλέξη Παπαδόπουλου, ο Σικαλιάς σε κόρνερ.

Τέλος. 2-1 τελικό αποτέλεσμα.