LIVE ΑΕΛ – Δόξα Πενταλόφου

ΑΕΛ και Δόξα Πενταλόφου θα αναμετρηθούν την Τετάρτη (9/4) στις 16:00 στο στάδιο Αλκαζάρ στην αναμέτρηση που ολοκληρώνει την 24η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής (2ος όμιλος).

Ο αγώνας θα καλυφθεί ΖΩΝΤΑΝΑ από το athleticlarissa.gr και τον Χρήστο Γκατζούλη που θα βρεθεί εκεί για να σας ενημερώνει λεπτό προς λεπτό. Φυσικά εκτός από την κάλυψη του αγώνα (LIVE) θα υπάρχει πλούσιο φωτογραφικό υλικό, πολλές συνεντεύξεις και άλλα πολλά...

Καλό μεσημέρι από το στάδιο Αλκαζάρ. Στις 16:00 ξεκινά η αναμέτρηση που ολοκληρώνει την  24η αγωνιστική στη Γ’ Εθνική (2ος όμιλος) ανάμεσα στην ΑΕΛ και την Δόξα Πενταλόφου. Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.

ΑΕΛ (Παναγιώτης Τζαναβάρας): Καρακούτσης, Καρανίκας, Μήτσης, Σιάκκας, Ρούσσης, Νεμπεγλέρας, Πατινιώτης, Σαββίδης, Στεφανίδης, Γκούρτσας, Καρακατσάνης.

Στον πάγκο: Αραμπατζής, Αγτζίδης, Κουλίδης, Σικαλιάς, Γαρυφαλλόπουλου, Μπουσινάκης, Κορομηλάς.

Δόξα Πενταλόφου (Μάρκος Ταϊρης): Καστανίδης, Σεϊζης, Γαβριηλίδης, Γραικός, Σαραμουρλής, Σκέντο, Βακουφάρης, Ιβάνοφ, Φλαρούντζος.

Στον πάγκο: Πλανός, Νάσης, Τούσιας, Ταϊρης, Σπυρίδης, Πουμπουρίδης, Σαρίκης.

Διαιτητική τριπλέτα: Παπαγεωργίου, Σαρλής, Μπουντούρης.

Οι δύο ομάδες είναι στον αγωνιστικό χώρο και προθερμαίνονται. Αρκετά ανεβασμένη η θερμοκρασία για την εποχή.

Οι δύο ομάδες έχουν αποσυρθεί στα αποδυτήρια και σε περίπου 15 λεπτά θα ξεκινήσει το ματς.

Όλα έτοιμα για το ματς. Στο γήπεδο οι ομάδες… όλα είναι έτοιμα για την σέντρα!

Στην σέντρα η ΑΕΛ. Το ματς ξεκίνησε!

2' Ωραίο σουτ του Γκούρτσα μέσα από την περιοχή, η μπάλα λίγο άουτ.

4' Νέα μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ με τον Γκούρτσα να παίρνει την κεφαλιά, η μπάλα πάνω από την εστία.

7' Πέναλτι για την ΑΕΛ. Ο Στεφανίδης ανατράπηκε από τον Γραικό. Ο ίδιος παίκτης από τα 11 βήματα κάνει το 1-0.

Σε λίγο 20 λεπτά στο Αλκαζάρ. Η ΑΕΛ μπήκε δυνατά, σημείωσε ένα γκολ και από εκεί και πέρα τίποτα αξιόλογο...

20' Η Δόξα Πενταλόφου κάνει το 1-1 στην πρώτη ευκαιρία που δημιούργησε! Από κόρνερ, χωρίς να έχει καμία πίεση ο Σταμπουλής φέρνει το ματς στα ίσα.

24' Από λάθος γύρισμα, ο Βακουφάρης έχασε μοναδική ευκαιρία να κάνει το 1-2.

28' Σέντρα του Καρανίκα από δεξιά, ο Στεφανίδης με κεφαλιά δεν μπορεί να κάνει το 2-1.

32' Από ασίστ του Γκούρτσα, ο Καρακατσάνης βρέθηκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα, αλλά δεν κατάφερε να σημειώσει το γκολ.

36' Σέντρα του Πατινιώτη, κεφαλιά ο Γκούρτσας, η μπάλα ελάχιστα πάνω από την εστία.

37' Νέα σέντρα του Πατινιώτη, ο Στεφανίδης την κεφαλιά η μπάλα άουτ.

Τέλους πρώτου μέρους. ΑΕΛ - Δόξα Πενταλόφου 1-1. Επιστροφή σε 15 λεπτά.

Το δεύτερο μέρο ξεκίνησε!

46' Ο Στεφανίδης κάνει το σουτ, δύσκολα σε κόρνερ ο τερματοφύλακας της Δόξας.

Μήνυμα από τον χρήστη ΧΡΗΣΤΟΣ : " POY GINETE NA DOUME TON AGWNA? STON YPOLOGISTH LIVE?? "

58' Αλλαγή για την ΑΕΛ στην θέση του Σαββίδη ο Μπουσινάκης.

65' Αλλαγή για την Δόξα στην θέση του Βακουφάρη ο Νάσης.

Δεν υπάρχει φρεσκάδα στην ΑΕΛ και γενικά απογοητεύει μέχρι στιγμής…

71' Ο Γκούρτσας ανατράπηκε από τον Σκέντο, ο Στεφανίδης από τα έντεκα βήματα κάνει το 2-1.

72' Αλλαγή για την Δόξα, στη θέση του Φλαρούντζου ο Τούσιας.

78' Αλλαγή για την ΑΕΛ, στη θέση του Καρακατσάνη ο Κουλίδης.

83' Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΛ, στη θέση του Γκούρτσα ο Αραμπατζής.

84' Τρίτη αλλαγή και για την Δόξα στη θέση του Σεϊζη, ο Πουμπουρίδης.

90' 3-1 η ΑΕΛ με τον Νέστορα Στεφανίδη με κεφαλιά!

Τέλος στο Αλκαζάρ, ΑΕΛ - Δόξα Πενταλόφου 2-1.