LIVE ο Τελικός Κυπέλλου της ΕΠΣΛ!

Το athleticlarissa.gr θα καλύψει με 4τραμελή (!) σύνθεση τον μεγάλο τελικό της ΕΠΣΛ που θα διεξαχθεί την Πέμπτη 6/3 στις 15:00 στο AEL FC ARENA μεταξύ της Δήμητρας Γιάννουλης και την Δόξας Βλαχογιαννίου.

Το κορυφαίο γεγονός του νομού μας θα έχετε την δυνατότητα να το παρακολουθείτε λεπτό προς λεπτό από την ιστοσελίδα μας που θα βρεθεί από νωρίς στο γήπεδο και θα σας μεταφέρει όσα θα συμβούν από την στιγμή που θα φτάσουν οι δύο αποστολές στο γήπεδο, την εξέλιξη του αγώνα καθώς και μετά το τέλος της πολλές δηλώσεις από τους πρωταγωνιστές, βίντεο από το ματς και πολλά παραλειπόμενα.

Όλα αυτά στο athleticlarissa.gr και την συντακτική του ομάδα. Χρήστος Γκατζούλης, Γιώργος Μπαμπάλης, Γιώργος Μητσιούλης, Βάσω Γκατζούλη θα σας μεταφέρουν στον παλμό των γεγονότων!!!

Καλό μεσημέρι από το AEL FC ARENA! Στις 15:00 θα ξεκινήσει ο μεγάλος τελικός της ΕΠΣΛ ανάμεσα στην Δήμητρα Γιάννουλης και την Δόξα Βλαχογιαννίου. Οι δύο ομάδες έχουν ξεκινήσει το καθιερωμένο ζέσταμα. Πάμε να δούμε τις δύο εντεκάδες.

Δήμητρα Γιάννουλης (Γιάννης Μπουρνάκας): Παναγιωτόπουλος, Φατούρας, Μπαρούτας, Κοντοδήμος, Σουφχάρας, Θώμος, Μπαγκανίκας, Μανάκας, Πατσιωτός, Κοταρέλας, Σπανός.

Δόξα Βλαχογιαννίου (Νίκος Φακίτσας): Χαλκιάς, Αθανασούλης, Βάλλας, Βλιώρας, Ιωαννίδης, Μήσιος Ν.,Λιόλιος, Κοντοθανάσης, Αλεξίου, Τασιούλης, Γκουρομπίνος.

Διαιτητική τριπλέτα: Τσιοφλίκη, Καρακώστας, Γκαρέλης. 4ος Τσιτσανούδης.

Οι δύο ομάδες αποσύρθηκαν στα αποδυτήρια. Σε 15 λεπτά η σέντρα.

Ωραίες στιγμές με τα μικρά παιδάκια από τις ακαδημίες των δύο ομάδων να φωτογραφίζονται πριν το ματς.

Τον τελικό της ΕΠΣΛ ανάμεσα στην Δήμητρα Γιάννουλης και την Δόξα Βλαχογιαννίου αναμένεται να παρακολουθήσει και ο χρηματοδότης της ΑΕΛ Βαγγέλης Πλεξίδας που είναι αυτή την ώρα στο γήπεδο μαζί με τον πρόεδρο της ΕΠΣΛ Ζήση Γρηγορίου, αλλά και άλλα μέλη της διοικούσας επιτροπής.

Την αναμέτρηση αναμένεται να παρακολουθήσει και η ομάδα του Τυρνάβου που είναι αυτή την ώρα στο γήπεδο.

Μήνυμα από τον χρήστη Σωτήρης : " Δόξα δυνατάάαά!! "

Μία μικρή καθυστέρηση για την έναρξη… Περίπου 2.000 άτομα αυτή την ώρα στο γήπεδο.

Οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο! Όλα έτοιμα για την σέντρα. Το ματς ξεκινά σε λίγα λεπτά!

Μήνυμα από τον χρήστη ΔΟΞΑ ΟΛΕ !!! : " ΑΝΤΕ ΡΕ ΔΟΞΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ "

Εντυπωσιακή η παρουσία του κόσμου!!! Εκπληκτική η ατμόσφαιρα.

Οι δύο ομάδες βγάζουν τις αναμνηστικές φωτογραφίες και σε λίγο ξεκινά το μας.

Στη σέντρα η Δήμητρα Γιάννουλης. Το ματς μόλις ξεκίνησε!!! Καλή επιτυχία στις δύο ομάδες και να κερδίσει ο καλύτερος!!

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά στο παιχνίδι, χωρίς κάτι αξιόλογο. Αξίζει να τονίσουμε πως ο αγωνιστικός χώρος είναι σε εξαιρετική κατάσταση.

5’ Κόρνερ του Κοταρέλα, κεφαλιά ο Σουφχάρας η μπάλα δίπλα από την εστία του Χαλκιά.

6' ΓΚΟΛ Η ΔΗΜΗΤΡΑ!!! Από σέντρα από τα αριστερά, ο Πατσιωτός με προβολή κάνει το 1-0, ενώ δεν εκτίμησε σωστά τη φάση ο τερματοφύλακας της Δόξας.

Μήνυμα από τον χρήστη ΔΟΞΑ ΟΛΕ !!! : " ΔΟΞΑ ΓΕΡΑ ΦΕΡΕ ΜΑΣ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ "

7’ Πρώτη κίτρινη κάρτα ο Μήσιος Ν.

Το Βλαχογιάννι μετά την αρχική ψυχρολουσία, προσπαθεί να ισορροπήσει το ματς και να γίνει απειλητικό.

13’ Μεγάλη ευκαιρία για το Βλαχογιάννι. Ο Λιόλιος πέρασε αρκετούς παίκτες, μπήκε στην περιοχή έκανε το σου το οποίο πέρασε ελάχιστα άουτ.

16' Κίτρινη κάρτα για την Δήμητρα με τον Μανάκα.

Τα τελευταία λεπτά το Βλαχογιάννι πιέζει και προσπαθεί για την ισοφάριση.

18' Ωραίο σουτ το Βλαχογιάννι με τον Τασιούλη, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

20' Νέο πολύ καλό σουτ του Λιόλιου, μπλόκαρε όμως ο Παναγιωτόπουλος.

22' Μεγάλη ευκαιρία για το Βλαχογιάννι. Ο Αθανασούλης από κοντά δεν μπόρεσε να νικήσει τον τερματοφύλακα της Γιάννουλης.

23' Ο Πατσιωτός βρέθηκε τετ α τετ με τον Χαλκιά αλλά δεν μπόρεσε να κάνει το 2-0! Τεράστια ευκαιρία για τη Δήμητρα.

Μήνυμα από τον χρήστη ΔΗΜΗΤΡΑ : " Αντε να δουμε τι θα γινει εγω λεω οβερακι ! "

27' Από βαθιά μπαλιά του Κοντοθανάση, ο Μήσιος πήρε την κεφαλιά, αλλά ο βοηθός σήκωσε τη σημαία του για οφσάιντ, διότι ήταν λίγο πιο μπροστά ο Αθανασούλης που σημείωσε το γκολ.

Παρακολουθούμε ένα καλό ματς σε αυτό το πρώτο κομμάτι του τελικού. Και οι δύο ομάδες προσπαθούν και υπάρχουν φάσεις εκατέρωθεν. Το 1-0 παραμένει για την Δήμητρα με το γκολ του Πατσιωτού από τα πρώτα λεπτά.

37' Κίτρινη κάρτα στον Φατούρα για την Δήμητρα.

42' Ο Μήσιος έχασε απίστευτη ευκαιρία! Βρέθηκε απέναντι από το Παναγιωτόπουλο, αλλά δεν μπόρεσε να κάνει το 1-1.

43' Νέα τεράστια ευκαιρία για το Βλαχογιάννι!!! Ο Λιόλιος απέναντι από τον Παναγιωτόπουλο, αλλά έκανε μία ακόμη τρομερή επέμβαση ο κίπερ της Δήμητρας.

Τέλος πρώτου μέρους. Δήμητρα Γιάννουλης - Δόξα Βλαχογιαννίου 1-0 με το γκολ του Πατσιωτού από το 6'.

Επιστροφή σε 15 λεπτά.

Μήνυμα από τον χρήστη παναγιωτης : " καλησπερα συχαρητυρια για τη δουλεια που κανεται και μας προσφερεται την δηνατοτητα να 3ερουμε το παιχνιδι μπραβο σας "

Το δεύτερο μέρος μόλις ξεκίνησε!

Πρώτη αλλαγή για την Δήμητρα. Έξω ο Σουφχάρας, μέσα ο Πότσης.

ΓΚΟΛ για το Βλαχογιάννι!!! 1-1.

Μήνυμα από τον χρήστη ΠΑΡΗΣ : " ΜΟΝΟΤΕΡΜΑ ΤΟ ΒΛΑΧΟΓΙΑΝΝΙ ΕΤΣΙ ?? "

47' Το Βλαχογιάννι κάνει το 1-1 μετά από φάση διαρκείας στα καρέ της Δήμητρας. Ο Γκουρομπίνος έσπρωξε τη μπάλα και έκανε το 1-1. Νωρίτερα ο Λιόλιος δεν μπόρεσε να σημειώσει το γκολ.

47' Κίτρινη ο Πατσιωτός για την Δήμητρα.

51' Ο Βλιώρας κράτησε τον Πατσιωτό και η διαιτητής Τσιοφλίκη έδειξε την άσπρη βούλα.

52' Ο Πατσιωτός κάνει το 2-1 από τα έντεκα βήματα για την Δήμητρα Γιάννουλης.

53' Κίτρινη ο Μανάκας για την Δήμητρα.

63' Ωραίο σουτ - συρτό του Μήσιου, πέρασε ελάχιστα άουτ.

65' Αλλαγή για την Δήμηρα. Έξω ο Μακανίκας, μέσα ο Τζιόλας.

71' Αλλαγή για το Βλαχογιάννι. Έξω ο Αλεξίου, μέσα ο Ξεφτέρης.

71' Κίτρινη κάρτα ο Μπαρούτας για την Δήμητρα.

73' Ευκαιρία για το Βλαχογιάννι. Σουτ ο Τασιούλης, η μπάλα κόντραρε στο Θώμο και κατέληξε κόρνερ.

76' Αλλαγή για το Βλαχογιάννι. Έξω ο Βλιώρας μέσα ο Φαρμάκας.

79' Κίτρινη κάρτα για τον Φαρμάκα.

88' Αλλαγή για την Δήμητρα. Μέσα ο Γεωργούλας, έξω ο Σπανός.

88' Αλλαγή για το Βλαχογιάννι. Μέσα ο Σεϊζης, έξω ο Γκουρομπίνος.

89' Κίτρινη ο Παναγιωτόπουλος.

Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος.

Τέλος στο AEL FC ARENA. Η Δήμητρα Γιάννουλης κατακτά για δεύτερη φορά το κύπελλο της ΕΠΣΛ. Δήμητρα Γιάννουλης - Δόξα Βλαχογιαννίου 2-1.