LIVE Δήμητρα Γιάννουλης – Δαμασιακός

Την Τρίτη (18/2) στις 15:00 στο γήπεδο της Γιάννουλης θα διεξαχθεί ο πρώτος ημιτελικός του κυπέλλου της ΕΠΣΛ ανάμεσα στην τοπική Δήμητρα και τον Δαμασιακό.

Το athleticlarissa.gr θα καλύψει τον αγώνα LIVE. Επίσης θα υπάρχει πλούσιο φωτογραφικό υλικό, πολλές συνεντεύξεις και άλλα πολλά…

Καλό απόγευμα από το γήπεδο της Γιάννουλης, όπου στις 15:00 θα ξεκινήσει ο πρώτος ημιτελικός της ΕΠΣΛ ανάμεσα στην τοπική Δήμητρα και τον Δαμασιακό. Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες και τους πάγκους των δύο ομάδων:

Δήμητρα Γιάννουλης: Παναγιωτόπουλος, Φατούρας, Μπαρούρας, Κοντοδήμος, Σουφχάρας, Θώμος, Πότσης, Μανάκας, Πατσιωτός, Κοταρέλας, Σπανός.

Στον πάγκο: Παναγιωτίδης, Γεωργούλας, Τζιώλας, Γκικούδης, Δαούλας, Τέγος, Κουρούτσαλης.

Δαμασιακός: Μαστοροδήμος, Καλέσης Αχ., Μπακαϊμης, Καρακάνος, Πρατσίλας, Τσιάλτας, Μουσιάρης Δ., Λούτσος, Λόλας, Μπουκουβάλας, Μπουνές.

Στον πάγκο: Μανάκαρης, Λέτσιος Γ., Δούκας, Λέτσιος Α., Βίδρας, Δαλαμάγκας, Μουσιάρης Θ.

Ο Ηλίας Αναστασίου ορίστηκε να διευθύνει τον πρώτο ημιτελικό της ΕΠΣΛ ανάμεσα στην Δήμητρα Γιάννουλης και τον Δαμασιακό. Βοηθοί του θα είναι οι Αποστόλης Καρακώστας και Αχιλλέας Νίκζας.

Ιδανικός ο καιρός για μπάλα. Η προσέλευση του κόσμου αναμένεται να είναι μεγάλη και από την Γιάννουλη, αλλά και από το Δαμάσι. Μην ξεχνάμε πως οι δύο ομάδες είναι στην κορυφή της Α’ και την Α1 ΕΠΣΛ!

Οι δύο ομάδες συνεχίζουν το καθιερωμένο τους ζέσταμα και σε περίπου 15 λεπτά αναμένεται να ξεκινήσει το ματς.

Στον συντονισμό της δίωρης μετάδοσης είναι ο Χρήστος Γκατζούλης, ενώ στο γήπεδο της Γιάννουλης οι Γιώργος Μπαμπάλης και Βάσω Γκατζούλη! Μετά το ματς, πλούσιο ρεπορτάζ, παραλειπόμενα, φωτογραφίες και άλλα πολλά μόνο εδώ!

Οι δύο ομάδες αποχώρησαν για τα αποδυτήρια και σε λίγα λεπτά αναμένεται να ξεκινήσει το ματς. Όλα είναι πλέον έτοιμα! 400 άτομα τώρα στο γήπεδο.

Οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο! Στη σέντρα η Δήμητρα Γιάννουλης το ματς ξεκίνησε μόλις!!! Γεμάτη η κερκίδα!!!

Να ευχηθούμε καλή επιτυχία στις δύο ομάδες και φυσικά να κερδίσει η καλύτερη!

Όπως είναι λογικό τα πρώτα λεπτά είναι αναγνωριστικά για τις δύο ομάδες που πρώτο τους μέλημα είναι να μην δεχθούν γκολ.

5’ Σουτ πολύ ωραίο του Μουσιάρη για τον Δαμασιακό, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και στη γραμμή πάνω!

10’ Ο Φατούρας ένα ωραίο σουτ για την Γιάννουλη, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια! Καλύτερα έχει ξεκινήσει πάντως ο Δαμασιακός!

Ένα πρώτο σχόλιο: Ο Δαμασιακός είναι επικίνδυνος στις αντεπιθέσεις και γενικά «πατάει» καλύτερα σε αυτά τα πρώτα λεπτά στο γήπεδο. Η Δήμητρα για την ώρα δεν μπορεί να διασπάσει την καλά οργανωμένη άμυνα των φιλοξενούμενων.

19’ Ο Μπαρούτας μπήκε από αριστερά, έκανε το σουτ, δύσκολα ο Μαστοροδήμος σε κόρνερ.

Συμπληρώθηκαν 25 λεπτά παιχνιδιού στο γήπεδο της Γιάννουλης. Το σκορ παραμένει στο 0-0 σε ένα πολύ καλό ματς από δύο ποιοτικές ομάδες.

35’ «Έκλεψε» την μπάλα ο Στέλιος Μπακαϊμης για το Δαμάσι, πέρασε έναν παίκτη σούταρε απέκρουσε δύσκολα ο τερματοφύλακας της Γιάννουλης! Μεγάλη φάση για τους φιλοξενούμενους!

37’ Σκληρό μαρκάρισμα ο Μανάκας στο Μπουκουβάλα, η πρώτη κίτρινη στο ματς.

38’ Νέο πολύ καλό σουτ του Μουσιάρη, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

43’ Πέναλτι για την Γιάννουλη. Ο Κοταρέλας ανατράπηκε από τον Μπακαϊμη. Πέναλτι ο Κοταρέλας 1-0 για την Γιάννουλη!

Μήνυμα από τον χρήστη Γιωργος σκυφτας : " Πόσο ειναι "

1-0

Ημίχρονο 1-0 στη Γιάννουλη. Τα λέμε σε 15 λεπτά ξανά!

Το δεύτερο ημίχρονο μόλις ξεκίνησε!

Μήνυμα από τον χρήστη Γιωργος σκυφτας : " Πόσο ειναι; "
  1-0

1-0

1-0

46’ Σουτ ο Φατούρας, πολύ καλό η μπάλα λίγο έξω και κόρνερ. Στην συνέχεια ο Πατσιωτός νέο σουτ, η μπάλα ξανά κόρνερ.

50' Εκτέλεση φάουλ του Κοταρέλα, η μπάλα κατέληξε στον Πότση, αυτός από πολύ κοντά έκανε το σουτ η μπάλα άουτ.

54’ Ο Φατούρας, έφτασε κοντά στην μικρή περιοχή έκανε το σουτ, η μπάλα λίγο άουτ.

Μήνυμα από τον χρήστη damasi 1 : " bravo paidia gia to live!!!! "

63’ Ο Καλέσης μάρκαρε τον Σπανό πρώτη κίτρινη για το Δαμάσι.

Στην επανάληψη η Γιάννουλη μπήκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο σε σχέση με το πρώτο ημίχρονο.

Τίποτα ιδιαίτερο στα τελευταία λεπτά στο ματς της Γιάννουλης ανάμεσα στην τοπική Δήμητρα και τον Δαμασιακό. Παραμένει το 1-0.

1-0

Στο 72’ 1-0 το σκορ για την Γιάννουλη με το γκολ – πέναλτι του Κοταρέλα από το 43’.

76’ Σουτ ο Λόλας έξω από την περιοχή μπλόκαρε ο τερματοφύλακας.

1-0 δεν έχει αλλάξει κάτι.

77’ Πρώτη αλλαγή για το Δαμάσι. Βγήκε ο Λούτσος και πέρασε ο Μανάκας.

78’ Ο Μπαρούτας μάρκαρε τον Μπουκουβάλα κίτρινη για την Γιάννουλη.

81’ Πρώτη αλλαγή και για την Γιάννουλη. Έξω ο Κοταρέλας, μέσα ο Τζιώλας.

86’ Έξω ο Πατσιωτός, μέσα ο Γεωργούλας.

88’ Ο Μπουκουβάλας έκανε την ατομική προσπάθεια η μπάλα λίγο άουτ.

89’ Αλλαγή για την Γιάννουλη, στη θέση του Σπανού ο Παναγιωτίδης.

Καθυστερήσεις στη Γιάννουλη!

Τελικό αποτέλεσμα. Δήμητρα Γιάννουλης – Δαμασιακός 1-0. Η Γιάννουλη στον μεγάλο τελικό της ΕΠΣΛ. Αύριο θα μάθει τον αντίπαλό της (Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων – Δόξα Βλαχογιαννίου).

Καλό βράδυ σε όλους!

Μήνυμα από τον χρήστη Giwrgos : " Bravo sto team t athleticlarissa polu kali douleia.. "