LIVE ΑΕΛ – Κεραυνός Θεσπρωτικού

17ο παιχνίδι για την ΑΕΛ στο πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής (2ος όμιλος) την Κυριακή 9/2. Συγκεκριμένα θα αντιμετωπίσει τον Κεραυνό Θεσπρωτικού εντός έδρας, στις 15:00 με την αναμέτρηση να διεξάγεται στο στάδιο Αλκαζάρ (κεκλεισμένων των θυρών).

Η αναμέτρηση θα καλυφθεί ΖΩΝΤΑΝΑ από το athleticlarissa.gr και τον Χρήστο Γκατζούλη που θα βρεθεί εκεί για να σας ενημερώνει λεπτό προς λεπτό. Φυσικά εκτός από την κάλυψη του αγώνα (LIVE) θα υπάρχει πλούσιο φωτογραφικό υλικό από την ώρα που θα φτάσει η ΑΕΛ στο γήπεδο μέχρι και την αποχώρησή της. Επίσης πολλές συνεντεύξεις, πλάνα από το παιχνίδι (VIDEO) και άλλα πολλά...

Ο Οικονόμος Τσαριτσάνης θα αντιμετωπίσει στην έδρα του την Πρέβεζα για τον 2ο όμιλο της Γ’ Εθνικής. Για τον 3ο όμιλο ο Μαχητής Τερψιθέας υποδέχεται τη Νάουσα σε ένα πραγματικό ντέρμπι. Από την άλλη ο Αμπελωνιακός θα αγωνιστεί στα Τρίκαλα κόντρα στην τοπική ομάδα με στόχο να αποσπάσει το θετικό αποτέλεσμα. Να θυμίσουμε πως το ματς Πυργετός – Δωτιέας Αγιάς ματαιώνεται με υπαιτιότητα του γηπεδούχου σωματείου.

Δύσκολη έξοδος για τον Τύρναβο

Ο Τύρναβος θα ταξιδέψει στη Θεσσαλονίκη όπου και θα αντιμετωπίσει τον τοπικό Απόλλωνα Καλαμαριάς την προσεχή Κυριακή στις 15:00 για την 19η αγωνιστική στην FOOTBALL LEAGUE.

Κυριακή 9/2

15:00 ΑΕΛ – Κεραυνός Θεσπρωτικού

15:00 Οικονόμος Τσαριτσάνης – Πρέβεζα

15:00 Τρίκαλα 1963 – Αμπελωνιακός

15:00 Μαχητής Τερψιθέας – Νάουσα

*Για όλες τις ομάδες του νομού μας που προαναφέραμε, θα υπάρχουν οι απεσταλμένοι του athleticlarissa.gr για να σας δώσουν αναλυτικά τα όσα θα γίνουν στα κυριακάτικα ματς.

Το athleticlarissa.gr θα καλύψει ζωντανά την αναμέτρηση

Η σελίδα θα ανανεώνεται αυτόματα

Καλό μεσημέρι από το άδειο στάδιο Αλκαζάρ. Στις 3 είναι προγραμματισμένη η αναμέτρηση της ΑΕΛ με τον Κεραυνό Θεσπρωτικού στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Γ’ Εθνικής. Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.

ΑΕΛ (Γιώργος Στράντζαλης): Σικαλιάς, Καρανίκας, Μήτσης, Σιάκκας, Ρούσσης, Νεμπεγλέρας, Πλιάγκας, Πατινιώτης, Στεφανίδης, Γκούρτσας, Μπλέντι.

Στον πάγκο: Αγτζίδης, Δίχρης, Τζουμάκης, Καρακούτσης, Μπουσινάκης, Κορομηλάς, Γαρυφαλλόπουλος.

Κεραυνός Θεσπρωτικού (Βαγγέλης Φίτζος): Φίλιας, Κούσης Σπ., Πάνου, Κωστακιώτης, Μπουρδούβαλης, Ρακόπουλος, Αντωνίου, Κολιός Π., Νικολάου, Κολιός Γ., Κούσης Στ.

Στον πάγκο: Σιδηρόπουλος, Βάλβης, Τζιάκος, Λέκκος, Δήμος, Κατσαρός, Μακρής.

Διαιτητική τριπλέτα: Τσέτσιλας, Στεφούλης, Μωϋσιάδης.

Οι δύο ομάδες είναι στον αγωνιστικό χώρο και έχουν ξεκινήσει το καθιερωμένο ζέσταμα μαζί με την διαιτητική τριπλέτα.

Να θυμίσουμε πως η αναμέτρηση είναι κεκλεισμένων των θυρών λόγω των επεισοδίων στο παιχνίδι κυπέλλου Κοζάνη – ΑΕΛ.

Έχει εδώ και λίγα λεπτά έχει ανέβει ένα θέμα στο site με τίτλο: Το… άδειο Αλκαζάρ, όπου και έχουν αναρτηθεί οι πρώτες εικόνες μέσα και έξω από τα γήπεδο!!!

Οι δύο ομάδες έχουν αποσυρθεί στα αποδυτήρια και σε περίπου δέκα λεπτά αναμένεται να ξεκινήσει η αναμέτρηση.

Όλα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα. Το ματς ξεκίνησε με την ΑΕΛ στη σέντρα.

4’ Ο Στεφανίδης κατέβασε ωραία τη μπάλα μέσα στην περιοχή, ο Φίλιας έδιωξε σε κόρνερ.

6’ Ο Μπλέντι τη σέντρα από αριστερά, ωραία κεφαλιά ο Πλιάγκας 1-0.

Μήνυμα από τον χρήστη αλεξης : " μακαρι να μην εχουμε σημερα εκτροπα για να μην ξαναπαιξουμε χωρις κοσμο "

13’ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ, ο Μπλέντι από αριστερά έκανε ένα ωραίο σουτ, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.

Μήνυμα από τον χρήστη αλεξης : " τελικα ο πλιαγκας το εχει το γκολ, ψυχολογια του ελειπε "

19’ Σουτ του Στεφανίδη, η μπάλα στα χέρια του Φίλια.

21’ Κόρνερ Νεμπεγλέρα, πετάχτηκε ο Σιάκκας, τελευταία στιγμή ο Κούσης έδιωξε σωτήρια.

Σε αυτά τα πρώτα 25 λεπτά του ματς, η ΑΕΛ είναι σαφώς ανώτερη απέναντι σε μια ομάδα που δεν έχει καταφέρει να δημιουργήσει μέχρι στιγμής κάτι αξιόλογο. Αξίζει να τονίσουμε πως ο Κεραυνός Θεσπρωτικού ήρθε αυθημερόν στη Λάρισα.

29’ Σέντρα ο Νεμπεγλέρας, ανενόχλητος o Στεφανίδης πήρε την κεφαλιά αλλά αυτή κατέληξε λίγο άουτ.

31’ Ο Νεμπεγλέρας το φάουλ, με το γόνατο ο Μήτσης στο δεύτερο δοκάρι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

33' Σουτ πολύ καλό ο Πλιάγκας, έδιωξε ο Φίλιας.

33' Ο Στεφανίδης 3-0 με ωραίο κατέβασμα της μπάλας από το ύψος του πέναλτι, μετά από σέντρα του Μπλέντι.

35' Ο Γκούρτσας ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή, δύσκολα σε κόρνερ ο Φίλιας.

36' Από κόρνερ του Νεμπεγλέρα, ο Μήτσης με ωραία κεφαλιά κάνει το 4-0.

Σήμερα το σκορ μπορεί να πάρει μεγάλη έκταση. Το Θεσπρωτικό δεν μπορεί να αντιδράσει καθόλου!

Η ΑΕΛ έχει σημειώσει τέσσερα γκολ και έχει δημιουργήσει και άλλες τόσες κλασσικές ευκαιρίες για γκολ. Εύκολο απόγευμα...

Τέλος πρώτου μέρους. 4-0 το σκορ.

Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΛ με την έναρξη του δευτέρου μέρους. Ο Τζουμάκης περνά στη θέση του Πλιάγκα.

Για το Θεσπρωτικό, μπαίνουν οι Βάλβης και ο Τζιάκος. Εκτός οι Κούσης Σπ. και Πάνου.

Το ματς ξεκίνησε!

49' Σέντρα του Πατινιώτη, ο Στεφανίδης το σουτ από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα άουτ.

52' Σουτ του Νεμπεγλέρα η μπάλα λίγο άουτ.

57' Ο Στεφανίδης από κοντά έκανε το σουτ, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

59' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Μπουσινάκης στη θέση του Μήτση.

Μήνυμα από τον χρήστη aelole : " Poso einai i tsaritsani "

0-0

64' Αλλαγή για το Θεσπρωτικό. Ο Νικολάου έξω, στη θέση του ο Δήμος.

69’ Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΛ έχει την καθολική υπεροχή αλλά δεν έχει καταφέρει να πετύχει κάποιο γκολ. Έτσι παραμένει το 4-0 από το πρώτο μέρος.

Μήνυμα από τον χρήστη ΜΙΧΑΛΗΣ : " ΟΙ ΝΕΟΑΠΟΚΤΗΘΕΝΤΕΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΑΓΩΝΙΣΤΟΥΝ ¨?Ο ΟΙΚΟΝΟΜΟΣ ΠΟΣΟ ΕΙΝΑΙ? "

13, 16 και 19 του μήνα. Ο Οικονόμος είναι 0-0.

74’ Από κόρνερ, ο Ρούσσης έπιασε την κεφαλιά, η μπάλα στο δοκάρι αρχικά και στην επαναφορά ο ίδιος παίκτης με σουτ κάνει το 5-0.

76' Ο Γκούρτσας έξω, στη θέση του ο Γαρυφαλλόπουλος.

78' Σε χέρι του Κωστακιώτη ο διαιτητής έδειξε πέναλτι. Ο Στεφανίδης κάνει το 6-0.

81' Ωραία ατομική προσπάθεια ο Τζουμάκης η μπάλα λίγο άουτ.

Μήνυμα από τον χρήστη aelole : " Poso einai i tsaritsani ?? "

1-0

Μήνυμα από τον χρήστη δέσποινα (μικρη-junior) : " σε λίγο θα το κάψουμε το χορταρι του αλκαζαρ.αελαρα σαγαπω οπου πας παω και γω και αύριο στον ημιτελικο...!!! "

90' Ο Μπλέντι πήρε την κεφαλιά, δύσκολα ο Φίλιας σε κόρνερ.

Τέλος στο Αλκαζάρ. ΑΕΛ - Κεραυνός Θεσπρωτικού 6-0. Καλό απόγευμα σε όλους!