LIVE ΑΕΛ – Κοζάνη

Η ΑΕΛ αντιμετωπίζει την ομάδα της Κοζάνης για τον θεσμό του κυπέλλου Γ’ Εθνικής (2ος όμιλος – 1η φάση). Η αναμέτρηση θα διεξαχθεί την Κυριακή (15/12) στο στάδιο Αλκαζάρ με ώρα έναρξης 14:30.

Η αναμέτρηση θα καλυφθεί ΖΩΝΤΑΝΑ από το athleticlarissa.gr. Φυσικά εκτός από την κάλυψη του αγώνα (LIVE) θα υπάρχει πλούσιο φωτογραφικό υλικό από την ώρα που θα φτάσει η ΑΕΛ στο γήπεδο μέχρι και την αποχώρησή της. Επίσης πολλές συνεντεύξεις, πλάνα από το παιχνίδι (VIDEO) και άλλα πολλά...

Το athleticlarissa.gr θα καλύψει ζωντανά την αναμέτρηση

Η σελίδα θα ανανεώνεται αυτόματα

Καλό απόγευμα από το στάδιο Αλκαζάρ. Στις 14:30 θα διεξαχθεί ο τελικός του Κυπέλλου Γ’ Εθνικής ανάμεσα στην ΑΕΛ και την Κοζάνη (2ος όμιλος -1η φάση – 4η αγωνιστική).

ΑΕΛ (Γιώργος Στράντζαλης): Καρακούτσης, Καρανίκας, Μήτσης, Σιάκκας, Βοσκόπουλος, Νεμπεγλέρας, Παπαϊωάννου, Σαββίδης, Στεφανίδης, Γκούρτσας, Μπλέντι.

Στον πάγκο: Κόϊτς, Αγτζίδης, Κορομηλάς, Παπαγιάννης, Πάνος, Ανδριόπουλος, Ρούσσης.

Κοζάνη (Αθανάσιος Τζηκαλιός): Αμπατζίδης, Στεργιόπουλος, Τραυλός, Τσικόπουλος Η., Κάλφας, Μαλούτας, Τσικόπουλος Ι., Μπουλγκουρίδης, Πιπινίκας, Ταφαρλής, Βασίλιεβιτς.

Στον πάγκο: Κοσμίδης, Ντεμιράϊ, Κουτσομήτρος, Κοκκινίδης, Κωστίκας, Σαμαράς, Δήμου.

Διαιτητικής τριπλέτα: Γεωργίου, Ρούμπης, Κωνστάντιος (Εύβοιας).

Μήνυμα από τον χρήστη ΡΟΔΟΣ FANS : " Καλό απόγευμα από τη Ρόδο! ΑΕΛ ΟΛΕ "

Σε ένα τέταρτο ξεκινά το ματς στο στάδιο Αλκαζάρ παρουσία ελάχιστου κόσμου...

Πολύ καλός ο καιρός αλλά με ελάχιστο κόσμο…

Οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο.

Η Κοζάνη στη σέντρα. Το ματς ξεκίνησε!

Περίπου 1.000 άτομα παρακολουθούν την αναμέτρηση. Στα πρώτα πέντε λεπτά του ματς όχι κάτι αξιόλογο.

9' Από κόρνερ του Νεμπεγλέρα, ο Στεφανίδης πήρε την κεφαλιά με την μπάλα να περνά άουτ.

10' Ο Μπουλγκουρίδης την πρώτη καλή στιγμή για την Κοζάνη, όταν με κεφαλιά μετά από σέντρα έστειλε την μπάλα άουτ.

Mέχρι στιγμή το παιχνίδι είναι μέτριο χωρίς μεγάλες φάσεις και από τις δύο ομάδες.

Η ομάδα της Κοζάνης στα τελευταία λεπτά ανέβηκε αγωνιστικά και προσπαθεί να δημιουργήσει φάσεις μπροστά από την εστία του Καρακούτση.

27' Σέντρα του Μήτση, ο Παπαϊωάννου με κεφαλιά δεν κατάφερε να νικήσει τον τερματοφύλακα της Κοζάνης.

28' Σέντρα του Καρανίκα, κεφαλιά ο Στεφανίδης με κεφαλιά 1-0.

30' Σουτ ο Γκούρτσας από το ύψος του πέναλτι διώχνει ο Αμπατζίδης με γροθιές σε κόρνερ.

33' Σουτ δυνατό του Γκούρτσα η μπάλα άουτ.

Σιγά - σιγά το πρώτο μέρος φτάνει στο τέλος του.

41' Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΛ. Αποχώρησε από το ματς ο Σαββίδης όπου τραυματίστηκε και τη θέση του πήρε ο Ρούσσης.

Τέλους πρώτου μέρος. ΑΕΛ - Κοζάνη 1-0 με γκολ του Στεφανίδη.

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος στο στάδιο Αλκαζάρ. Αλλαγή για την Κοζάνη, ο Ντεμιράϊ στη θέση του Στεργιόπουλου.

48' Πρώτη μεγάλη χαμένη ευκαιρία. Ο Μήτσης έκανε τη πάσα στο Γκούρτσα που από πλάγια θέση δεν κατάφερε να κάνει το 2-0.

54' Ο Μήτσης πήρε την κεφαλιά χωρίς όμως να δημιουργήσει την μεγάλη ευκαιρία.

55' Σουτ του Νεμπεγλέρα, η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ. Νέα μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ.

59' Νέα μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ! Σέντρα του Καρανίκα, κεφαλιά ο Στεφανίδης η μπάλα άουτ.

61' Η ομάδα της Κοζάνης έκανε το 1-1. Από αριστερά φάουλ με τον Βασίλιεβιτς, ο Μαλούτας χωρίς ενόχληση κάνει το 1-1.

63' Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Κόϊτς στη θέση του Παπαϊωάννου.

70' Σέντρα Καρανίκα από δεξιά, στο δεύτερο δοκάρι ο Κόϊτς έστρωσε τη μπάλα στον Στεφανίδη και ο τελευταίος κάνει το 2-1.

Μήνυμα από τον χρήστη antwnhs peiraias : " Kalo apogeyma apo ton peiraia "

77' Aλλαγή για την Κοζάνη. Ο Πιπινίκας εκτός, στη θέση του ο Σαμαράς.

82' Αλλαγή για την Κοζάνη. Ο Βασίλιεβιτς εκτός, στη θέση του ο Κοσμίδης.

83' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Πρώτη συμμετοχή για τον Ανδριόπουλο, εκτός αγώνα ο Μπλέντι.

86' Ο Στεφανίδης με φάουλ δεν κατάφερε να σημειώσει χατ - τρικ.

88' Ο Ρούσσης με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Νεμπεγλέρα κάνει το 3-1.

Τέλος αγώνα στο Αλκαζάρ (3-1).