LIVE ΑΕΛ – Κοζάνη

Όγδοο παιχνίδι για την ΑΕΛ στο πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής (2ος όμιλος) την Κυριακή 24/11. Συγκεκριμένα θα αντιμετωπίσει την Κοζάνη σε ένα παιχνίδι που θα διεξαχθεί στο στάδιο Αλκαζάρ, στις 15:00.

Η αναμέτρηση θα καλυφθεί ΖΩΝΤΑΝΑ από το athleticlarissa.gr. Φυσικά εκτός από την κάλυψη του αγώνα (LIVE) θα υπάρχει πλούσιο φωτογραφικό υλικό από την ώρα που θα φτάσει η ΑΕΛ στο γήπεδο μέχρι και την αποχώρησή της. Επίσης πολλές συνεντεύξεις, πλάνα από το παιχνίδι (VIDEO) και άλλα πολλά...

Την ίδια ημέρα και ώρα αγωνίζονται και οι άλλες 3 από τις 5 ομάδες μας σε 2ο και 3ο όμιλο (το ματς Μαχητής Τερψιθέας – Δωτιέας Αγιάς έχει οριστεί να γίνει μια μέρα πριν).

Για τον 2ο όμιλο ο Οικονόμος μετά την μεγάλη επιτυχία και τη νίκη επί της ΑΕΛ θα αντιμετωπίσει στην έδρα του τον Πυρσό Γρεβενών. Για τον 3ο όμιλο ο Αμπελωνιακός θα επιδιώξει να πάρει τη νίκη επί της Χαλκίδας ενώ κάτι αντίστοιχο θέλει και ο Πυργετός επί του ΑΟΚ.

Στην μακρινή Ζάκυνθο ο Τύρναβος

Για την 9η αγωνιστική της Β’ Εθνικής, ο Τύρναβος θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την Ζάκυνθο σε ένα δύσκολο παιχνίδι. Η αναμέτρηση θα διεξαχθεί την Κυριακή 24/11 και θα ξεκινήσει στις 15:00.

Κυριακή 24/11

15:00 ΑΕΛ – Κοζάνη

15:00 Οικονόμος Τσαριτσάνης – Πυρσός Γρεβενών

15:00 Αμπελωνιακός – Χαλκίδα

15:00 Πυργετός – ΑΟΚ

*Για όλες τις ομάδες του νομού μας που προαναφέραμε, θα υπάρχουν οι απεσταλμένοι του athleticlarissa.gr για να σας δώσουν αναλυτικά τα όσα θα γίνουν στα κυριακάτικα ματς.

Το athleticlarissa.gr θα καλύψει ζωντανά την αναμέτρηση

Η σελίδα θα ανανεώνεται αυτόματα

Καλό απόγευμα από το στάδιο Αλκαζάρ. Στις 3 μ.μ. θα ξεκινήσει η αναμέτρηση της 8ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής (2ος όμιλος) ανάμεσα στην ΑΕΛ και την Κοζάνη.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων.

ΑΕΛ (Γιώργος Στράντζαλης): Σικαλιάς, Αραμπατζής, Μήτσης, Σιάκκας, Κυριακίδης, Νεμπεγλέρας, Πλιάγκας, Ρούσσης, Στεφανίδης, Γκούρτσας, Μπλέντι.

Στον πάγκο: Πιά, Αγτζίδης, Τζουμάκης, Καρακούτσης, Σαββίδης, Κόϊτς, Βοσκόπουλος.

Κοζάνη (Ιωάννης Παρασκευάς): Κοκκινίδης, Στεργιόπουλος, Τραυλός, Βασίλιεβιτς, Κάλφας, Καραμπατζάκης, Χαματάϊ, Μπουλγκουρίδης, Πιπινίκας, Ταφαρλής, Τσικόπουλος Ι.

Στον πάγκο: Ντεμιράϊ, Σαμαράς, Μαλούτας, Αμπατζίδης, Κοσμίδης, Τσικόπουλος Η., Κουτσομήτρος.

Διαιτητική τριπλέτα: Μηλιάδης, Λιάρης, Ταταρίδης.

Ελάχιστος ο κόσμος στο Αλκαζάρ, με αρκετή βροχή όμως…

Από την Θύρα 3 θα παρακολουθήσουν το παιχνίδι ο ανέτοιμος Γιάννης Παπαϊωάννου και ο τιμωρημένος Νίκος Καρανίκας. Επίσης εκεί είναι και οι παίκτες που έμειναν εκτός αποστολής.

Τελικά ο Λαρισαίος επιθετικός Γιάννης Προβίδας δεν θα αγωνιστεί στο σημερινό παιχνίδι του σταδίου Αλκαζάρ ανάμεσα στην ΑΕΛ και την Κοζάνη. Ο έμπειρος φορ είναι τραυματίας με αποτέλεσμα να μην είναι στα πλάνα του ματς. Μάλιστα είχε την ευκαιρία να τα πει με αρκετούς γνωστούς του εδώ στη Λάρισα καθώς και με τον ποδοσφαιριστή της ΑΕΛ Γιάννη Σαββίδη, όπου και γνωρίζονται από παλιά.

Όλα έτοιμα για τη σέντρα στο Αλκαζάρ. Οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο.

Μήνυμα από τον χρήστη ΓΙΩΡΓΟΣ : " ΑΝΤΕ ΤΡΕΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ "

Η ΑΕΛ στη σέντρα, το ματς ξεκίνησε.

Περίπου 2.500 φίλαθλοι παρακολουθούν το ματς κάτω από βροχή.

Μήνυμα από τον χρήστη makaros : " ANTE AELARAAAAAAAAAA "

Μήνυμα από τον χρήστη AEL Patra fans -1- : " Χαιρετίσματα από Πάτρα. Πάμε γερά ΑΕΛάρα !! "

Η ΑΕΛ από τα πρώτα λεπτά είναι στην επίθεση.

Μήνυμα από τον χρήστη Zisis : " pame gera mwre aelaraaaaaaaaaaaaaaa "

Σε αυτά τα πρώτα λεπτά, όλοι οι παίκτες της Κοζάνης είναι πίσω από τη μπάλα και προσπαθούν να χαλάσουν το ματς της ΑΕΛ που έχει μπει δυνατά.

ΓΚΟΛΛΛΛ 1-0 η ΑΕΛ με τον Γκούρτσα με κεφαλιά στο 7' !!!!

Μήνυμα από τον χρήστη SourdosKozanaraG2 : " ΠΑΜΕ ΡΕ ΚΟΖΑΝΑΡΑ Γ****Ε ΤΑ ΑΛΟΓΑΚΙΑ !!!!! "

Μήνυμα από τον χρήστη makaros : " ΠΑΡΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ΣΟΥΡΔΕΕΕΕΕΕΕΕΕ "

Μήνυμα από τον χρήστη Zisis : " nai mwreeeee ante re oneiro "

Μήνυμα από τον χρήστη AEL Patra fans -1- : " ΓΚΟΛΛΛΛ "

11' Πρώτη κίτρινη κάρτα για την Κοζάνη ο Ταφαρλής για σκλρηρό μαρκάρισμα στον Πλιάγκα.

Μήνυμα από τον χρήστη jimmys : " Fae tin alogisia sou twra k iremise! "

Μήνυμα από τον χρήστη aelaraaaaaaaaaaa : " pali tha kopei h tarifa ante mwre oneirooooooooooooooooo "

Η ΑΕΛ συνεχίζει να είναι μπροστά, με την Κοζάνη για την ώρα να μην μπορεί να περάσει το κέντρο.

16' Νέα μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ με τον Γκούρτσα να μην προλαβαίνει να στείλε την μπάλα στα δίχτυα.

Μήνυμα από τον χρήστη AEL samothraki : " αντε μωρη αρρωστειααααααα "

19' Ο Γκούρτσας σημείωσε γκολ, αλλά δεν μέτρησε αφού κατέβασε την μπάλα με το χέρι μετά από κόρνερ.

Μήνυμα από τον χρήστη : "undefined "

Μήνυμα από τον χρήστη GRIMSON : " ΠΟΣΟ ΚΟΣΜΟ ΕΧΕΙ ΣΤΟ ΑΛΚΑΖΑΡ ; "
 Περίπου 2.500

ΓΚΟΛΛΛΛ 2-0 με τον Μήτση στο 21'

Μήνυμα από τον χρήστη GRIMSON : " ΣΟΥΡΔΕ, ΕΛΑ Π**ΤΣΑ . "

Μήνυμα από τον χρήστη AEL Patra fans -1- : " ΓΚΟΛΛΛΛ 2-0 "

Μήνυμα από τον χρήστη makaros : " ΕΛΑ ΑΛΛΑ 3 ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΕΝΤΑΡΑΑΑΑΑ "

Μήνυμα από τον χρήστη jimmys : " Ta alla paixnidia tou nomou poso einai? "
 Στο ημίχρονο θα έχουμε τα αποτελέσματα.

30' Η ΑΕΛ έχει σημειώσει 2 γκολ και σε δεν έχει κανένα πρόβλημα για την ώρα επί της Κοζάνης.

Στα τελευταία λεπτά η ΑΕΛ έχει κατεβάσει στροφές σε σχέση με το πως ξεκίνησε το παιχνίδι. Από την άλλη η Κοζάνη δεν έχει καταφέρει να δημιουργήσει κάτι αξιόλογο μπροστά από τον Σικαλιά.

Μήνυμα από τον χρήστη sak-1- : " AEL Pallini Attikis "

38' Ο Νεμπεγλέρας εκτελεί το φάουλ αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία από καλό σημείο.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στο Αλκαζάρ. ΑΕΛ - Κοζάνη 2-0 με τα γκολ των Γκούρτσα - Μήτση.

Πολύ καλή η ΑΕΛ στο πρώτο 30 λεπτό. Στη συνέχεια ο ρυθμός του αγώνα έπεσε χωρίς όμως η Κοζάνη να κάνει κάτι αξιόλογο.

Ημίχρονο για τις ομάδες του νομού μας

Αμπελωνιακός – Χαλκίδα 0-1 (με τους φιλοξενούμενους να αγωνίζονται με 10 παίκτες).

Οικονόμος Τσαριτσάνης – Πυρσός Γρεβενών 2-0 (Γκουντρουμπής – Κωστούλας τα γκολ).

Πυργετός - ΑΟΚ 1-1

Μήνυμα από τον χρήστη krakken 1992 : " έλα που είναι τα αποτελέσματα; "

Η Κοζάνη στη σέντρα. Το παιχνίδι ξεκίνησε!

50' Η Κοζάνη μπήκε δυνατά στο δεύτερο μέρος και προσπαθεί να δημιουργήσει φάσεις μπροστά από τον Σικαλιά.

51' Ο Χαματάϊ έκανε ένα καλό σουτ, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

56' ΓΚΟΛΛΛΛ για την ΑΕΛ!!! 3-0 με κεφαλιά του Στεφανίδη!

58' Σουτ συρτό του Στεφανίδη, ο τερματοφύλακας διώχνει σε κόρνερ.

Μήνυμα από τον χρήστη jimmys : " Treis kefalies-goal!meso oro 1,5 ypsos exoun oi kozanites I apla den exoun tipota?xaxaxaxa! "

67' Σέντρα ο Μήτσης από αριστερά, ο Στεναφίδης έκανε ένα φοβερό ανάποδο ψαλιδάκι, χωρίς όμως η μπάλα να του κάνει το χατίρι.

68' Έξω ο Μπλέντι, μέσα ο Πία.

69' Έξω ο Πιπινίκας, μέσα ο Μαλουτάς.

73' Έξω ο Πλιάγκας μέσα ο Κόϊτς.

Όχι κάτι αξιόλογο στα τελευταία λεπτά του ματς εδώ στο Αλκαζάρ... Μάλλον το 3-0 έχει κάνει τις δύο ομάδες να χαλαρώσουν λίγο...

Μήνυμα από τον χρήστη krakken 1992 : " 'ελα σε λίγο το γκόλ "

Μήνυμα από τον χρήστη bill : " ακομα 2-0 ο οικονομος? "

3-0 είναι ο Οικονόμος.

Μήνυμα από τον χρήστη vv : " c.f.hg "

82' Έξω ο Γκούρτσας, μέσα ο Σαββίδης.

Μήνυμα από τον χρήστη krakken 1992 : " έλα πάμε σε λίγο είναι το γκόλ "

86' Έξω ο Τσικόπουλος Ι., μέσα ο Σαμαράς.

88' Έξω ο Χαματάϊ, μέσα ο Κοσμίδης.

Τέλος αγώνα στο Αλκαζάρ, ΑΕΛ - Κοζάνη 3-0. Καλό απόγευμα από την βροχερή Λάρισα.