Τρίποντα για Δήμητρα και Λαρισαϊκό

Δείτε ρεπορτάζ από τον 1ο όμιλο της Β’ ΕΠΣΛ.

Δήμητρα Γιάννουλης-Αναγέννηση Ολύμπου 6 – 0

Ένα εύκολο απόγευμα είχε η Δήμητρα Γιάννουλης στο ματς με την Αναγέννηση Ολύμπου με τελικό σκορ 6-0.

Η Δήμητρα συνεχίζει στην 2η θέση και θα παλέψει για το καλύτερο μέχρι το τέλος. Ο Τσακνάκης με δύο προσωπικά γκολ στο 8’ και 18’ έκανε από νωρίς το 2-0.

Ακολούθησαν άλλα τέσσερα τέρματα από τους Καρέλα (26’), Καλογιάννη (51’, 70’) και Χατζηγρηγορίου Κ. (66’) για το τελικό 6-0.

Δήμητρα Γιάννουλης (Μάκης Αλεξούδης): Κοτλής, Πατσής, Ντραμπάκουλος, Μπάμπαλης (79′ Βιλανάκης), Κουρούτσαλης, Τάφα (67′ Μπλιάμπλιας), Καρέλας (67′ Ντούφας), Καλογιάννης Η., Χατζηγρηγορίου Κ. (79′ Χατζηγρηγορίου Τ.), Μπάκος, Τσακνάκης (79′ Γραβάνης).

Αναγέννηση Ολύμπου (Γιάννης Μπάγκας): Σουλιώτης (85′ Ριζάκης), Ζάχος Χριστ. (46′ Περόι), Τζιόλας, Χίσα (46′ Μπουλάρι, 76′ Κόγια Ν.), Βουγιούκας, Σινάνι, Άλμπι Ρίτσι, Τζίκα, Βάσσος (76′ Κόγια Μιχ.), Μπούζος, Κολλάτος.

Λαρισαϊκός-Δόξα Βαλανίδας 2 – 1

Ο Λαρισαϊκός κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της μαχητικής Βαλανίδας στο φινάλε του ματς και να πάρει μία σημαντική νίκη με σκορ 2-1. Με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Παναγιώτη Παϊτέρη στην εκπνοή του αγώνα, ο Λαρισαϊκός πήρε το τρίποντο!

Στα πρώτα λεπτά της επανάληψη ο Βασιλείου έκανε το 1-0 αλλά η Δόξα ήταν στο 53’  με τον Τασιόπουλο έφερε το ματς στα ίσια (1-1). Στο 90’ ο Παϊτέρης χάρισε τη νίκη στην ομάδα του.

Λαρισαϊκός (Θοδωρής Γεωργούλας): Πατέτσος, Παράφορος, Ιορδανίδης (65′ Κίτσας Γ.), Ακρίβος, Πατέτσος, Κουλούρης, Πότσης (46′ Βασιλείου), Σκέντζας (82′ Ζιώγας), Καρλιγκιώτης (75′ Θεοδώρου), Κουρούκας (82′ Ευαγγέλου), Παϊτέρης.

Δόξα Βαλανίδας (Βαγγέλης Μάνος): Καρβέλης Κ., Καρβέλης Α., Μηλίτσης, Καρβέλης Γ., Σταυρακάκης, Τέλιος, Θάνος, Γκίτσας, Γκαλαφάγκας, Παλάντζας, Τασιόπουλος.