![](/Uploads/2024/4/ae75822f1bad42af0065f22e509c1b9d_2-716x600.png)
Με το σύνθημα «Τρέχουμε για τον Αυτισμό», δρομείς κάθε ηλικίας, ελεύθεροι ασκούμενοι, μέλη κοινωνικών ομάδων, οικογένειες και μαθητές δίνουν ραντεβού στην Κεντρική Πλατεία Λάρισας στις 6 το απόγευμα, όπου ο αφέτης θα σημάνει την έναρξη των Αγώνων ακολουθώντας τις διαδρομές του «RUN GREECE».
Αναλυτικότερα, η αφετηρία και τερματισμός είναι η Κεντρική Πλατεία Λάρισας, με την ώρα εκκίνησης να ορίζεται στις 6μμ για τον αγώνα 630μ, στις 6:30μμ για τον αγώνα 10χλμ και στις 8μμ για τον αγώνα 5χλμ. Οι διαδρομές είναι επισήμως μετρημένες και πιστοποιημένες από τον Σ.Ε.Γ.Α.Σ.
Το Σάββατο 13 Απριλίου τρέχουμε για τον αυτισμό!