![](/Uploads/2024/2/db4500d3b266cb3af04a9ab3f8a5d025_IMG_5630.JPG)
Με πολλές αλλαγές παρατάχθηκε η Κ16 της Λάρισας στο παιχνίδι της Τετάρτης (28/2) στην Ελασσόνα με αντίπαλο της Καρδίτσα στην τελευταία αγωνιστική της φάσης των ομίλων του πανελλήνιου πρωταθλήματος προεπιλογής εθνικών ομάδων.
Του Χρήστου Γκατζούλη
Η ομάδα του νομού μας, παρότι ηττήθηκε με 0-1 τερμάτισε πρώτη με διαφορά στον όμιλό της και πλέον κοιτάζει στην μπροστά στην επόμενη φάση όπου και θα αναμετρηθεί με ομάδες της Βορείου Ελλάδας.
![](/Uploads/2024/2/8f0dd69e615a82cf7d6c36ee90965d39_IMG_5513.JPG)
Οι τεχνικοί της ΕΠΣΛ κ.κ. Δημήτρης Τσέτσιλας και Νίκος Φώλλας, δώσανε χρόνο συμμετοχής σε όλους τους ποδοσφαιριστές. Παρότι χάθηκαν σημαντικές ευκαιρίες, δεν κατάφερε η ομάδα του νομού μας να σκοράρει, παρότι έκανε μία πολύ καλή προσπάθεια και έχασε μεγάλες ευκαιρίες ιδιαίτερα στην επανάληψη.
Πολύ καλή ήταν η παρουσία του υψηλόσωμου τερματοφύλακα της Καρδίτσας Κωνσταντίνου Μολόχα που κράτησε ανέπαφη την εστία του.
![](/Uploads/2024/2/63dfdd9cba6bcb20b26eef365ce9cf9a_IMG_5509.JPG)
ΕΠΣΝ Λάρισας Κ-16 (Τσέτσιλας – Φώλλας): Γιαννούσης, Τενέκες, Γιαννακόπουλος, Παπαδήμας, Μπουρντένας, Νικολακούλης, Τσότσος, Σακέλλαρης, Τσανούκας, Βασίλοπουλος, Καλογιάννης
Χρόνο συμμετοχής πήραν και οι: Μητρακόπουλος, Σπανός, Μπακογιάννης, Τσακνάκης και Χατζόπουλος.
![](/Uploads/2024/2/da4b1f4a46bfffd699882fbcb9feb5ca_IMG_5519.JPG)
*Πριν την έναρξη του αγώνα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη των θυμάτων από το δυστύχημα στα Τέμπη.
![](/Uploads/2024/2/27aac19ea5fae83fb17bea422bed6453_IMG_5530.JPG)
Εικόνες από το athleticlarissa
![](/Uploads/2024/2/43a51a5aa2ce7b88c591acbb1e124041_IMG_5558.JPG)
![](/Uploads/2024/2/592e867f80ccbc34bb6633eb06fe762a_IMG_5561.JPG)
![](/Uploads/2024/2/920dda30b0ba3057f6ac171dcdf9b3d4_IMG_5562.JPG)
![](/Uploads/2024/2/3c6524c00593b455ad55fdfb2bdb0805_IMG_5574.JPG)
![](/Uploads/2024/2/a984161b70862ed2df50903515044c36_IMG_5603.JPG)
![](/Uploads/2024/2/1257ba45b93c36042926d3e9f08c2c52_IMG_5605.JPG)
![](/Uploads/2024/2/d2777fb847e5cfff60ff703fdfd1b47b_IMG_5617.JPG)
![](/Uploads/2024/2/5dd9cd40e04b85b7c423d11e4bf6554f_IMG_5659.JPG)
![](/Uploads/2024/2/b2b4ab0f2100171f24d8c2e162730bef_IMG_5669.JPG)
![](/Uploads/2024/2/3c4225386da199d1f3cb58896bd02995_IMG_5674.JPG)
![](/Uploads/2024/2/c2ae092262f702621ef3aefb93bd702f_IMG_5744.JPG)
![](/Uploads/2024/2/c93301e420ade3f261a1153247e07589_IMG_5686.JPG)
![](/Uploads/2024/2/3ab2094a11c64c596af22833bd91d1ee_IMG_5694.JPG)
![](/Uploads/2024/2/f8a52bce59c50eba6ad501f067d57d0d_IMG_5727.JPG)