Τρίποντο εντός έδρας για το Κιλελέρ

Το Κιλελέρ απέσπασε τη νίκη με το ευρύ σκορ 4-1 απέναντι στον Αετό Μακρυχωρίου και έτσι συνέχισε στην 2η θέση της βαθμολογίας.

Στο 18’ ο Κουβελάς με πέναλτι άνοιξε το σκορ για το 1-0. Ο Αετός αντέδρασε και έφερε το ματς στα ίσα εννέα λεπτά πριν το τέλος του πρώτου μέρους με τον Τσαπατόρη. Από φάουλ του Χύσα, η μπάλα έφτασε στον Πέπα και αυτός έσπασε στον Τσαπατόρη που με προβολή έκανε το 1-1.

Στη συνέχεια ανέλαβε και πάλι ο έμπειρος Κουβελάς που σκόραρε μέσε σε επτά λεπτά δύο φορές (60’ – 67’)  και έκανε το 3-1. Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε ο Αναγνώστης λίγο πριν το τέλος (86’).

ΑΕ Κιλελέρ (Κώστας Κατσάρας): Κουτσιρίμπας, Πανταζής, Μπαρούτας, Αντωνίου (46′ Τσακίρης), Χατζησαββίδης, Χατζηλιάδης, Ντιντής (60′ Αργύρης), Παπαγεωργίου (65′ Γκουγκουλιάς), Χασομέρης, Αναγνώστης, Κουβελάς, Βαγενάς (75′ Νικολαΐδης).

Αετός Μακρυχωρίου (Κώστας Κολομητρούσης): Τσικρίκης, Γκαμπούρας, Πέπας, Νικολακούλης, Γραβάνης, Μανωλόπουλος, Χουτεσιώτης, Μπλάντας, Χοτάϊ, Τσαπατόρης, Χύσα.

Έπαιξαν και οι: Δεμήσης, Σαμαράς, Λάλας, Μπιτσαράς.

Διαιτητική τριπλέτα: Δημεράς, Λιόλιος, Χατζηκαμαγιάννης.