Αγώνες για την 7η αγωνιστική του 2ου ομίλου και για την 6η αγωνιστική του 3ου ομίλου στην Γ' ΕΠΣΛ είχαμε σήμερα (10/12).
Εκεί που στον 2ο όμιλο ο Ατρόμητος Δασοχωρίου παρά το 1-1 με τον Μαρίνο Αντύπα παρέμεινε στην κορυφή, ενώ στον 3ο όμιλο ο Όλυμπος Αιγάνης με το 3-1 απέναντι στη Λάρισα 88 ανέβηκε στην κορυφή εκμεταλλευόμενος και το ρεπό που είχε το Αρμένιο.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αναμετρήσεων της Κυριακής (10/12) στη Γ' ΕΠΣΛ:
2ος όμιλος
7η αγωνιστική
Α.Σ. Μπαράζ Πηνειός - Δευκαλίων Κρανέας 3-0 (α.α.)
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Ελασσόνας - Αστραπή Δελερίων 4-1
Ατρόμητος Δασοχωρίου - Μαρίνος Αντύπας 1-1
Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου - Προοδευτική Βερδικούσσας 1-5
Ρεπό: Μύτικας Καλυβίων
Βαθμολογία:
1. Ατρόμητος Δασοχωρίου 15**
2. Προοδευτική Βερδικούσσας 14
3. Α.Σ. Μπαράζ Πηνειός 12
4. Μαρίνος Αντύπας 9
5. Ακαδ. Ποδ/ρου Ελασσόνας 9
6. Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου 6
7. Αστραπή Δελερίων 6
8. Μύτικας Καλυβίων 2**
9. Δευκαλίων Κρανέας 0*
* Ο Δευκαλίων Κρανέας έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα
* Το Δασοχώρι και ο Μύτικας Καλυβίων ξεκίνησαν το πρωτάθλημα με -2 βαθμούς
8η αγωνιστική
Σάββατο 16 Δεκεμβρίου
15:00
Μύτικας Καλυβίων - Δευκαλίων Κρανέας 3-0 (α.α.)
Αστραπή Δελερίων - Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου
Προοδευτική Βερδικούσσας - Α.Σ. Μπαράζ Πηνειός
Μαρίνος Αντύπας - Ακαδημία Ποδοσφαίρου Ελασσόνας
Ρεπό: Ατρόμητος Δασοχωρίου
3ος όμιλος
6η αγωνιστική
Καλαρρύτες - Ομόνοια Λάρισας 0-3 (α.α.)
Διογένης Λάρισας - Θύελλα Ελάτειας 1-4
Απόλλων Γαλήνης 2016 - Αετός Αετολόφου 0-2
ΑΣ Όλυμπος Αιγάνης - Σ.Φ. Λάρισα '88 3-1
Ρεπό: Αναγέννηση Δ. Αρμενίου
Βαθμολογία:
1. ΑΣ Όλυμπος Αιγάνης 13
2. Αναγέννηση Δ. Αρμενίου 12
3. Αετός Αετολόφου 12
4. Θύελλα Ελάτειας 10
5. Λάρισα 88 Σ Φ 9
6. Απόλλωνας Γαλήνης 2016
7. Ομόνοια 4
8. Διογένης Λάρισας 0
9. Καλαρρύτες -*
* Οι Καλαρρύτες έχουν αποβληθεί από το πρωτάθλημα
7η αγωνιστική
Κυριακή 17 Δεκεμβρίου
15:00
Αναγέννηση Δ. Αρμενίου - Καλαρρύτες 3-0 (α.α.)
Θύελλα Ελάτειας - ΑΣ Όλυμπος Αιγάνης
Αετός Αετολόφου - Σ.Φ. Λάρισα '88
Ομόνοια Λάρισας - Διογένης Λάρισας
Ρεπό: Απόλλων Γαλήνης 2016