Βαθμολογία

Τα αποτελέσματα του Σαββάτου (21/10) στην Γ' ΕΠΣΛ

Παιχνίδια για τον 1ο και τον 2ο όμιλο της Γ' ΕΠΣΛ είχαμε σήμερα (21/10) εκεί που στον 1ο όμιλο νικηφόρα συνέχισε η πρωτοπόρος Νίκη Κρήνης, 0-8 τον Σταυραετό, ενώ μεγάλη νίκη και για το Κουτσόχερο στην έδρα του Αγίου Θωμά με 2-0. Στον 2ο όμιλο ο ΑΣ Μπαράζ Πηνειός κέρδισε εκτός έδρας το Μαρίνο Αντύπα με 2-1 και τον έπιασε στη πρώτη θέση με 6 βαθμούς.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Σαββάτου για την 3η αγωνιστική της Γ' ΕΠΣΛ:

1ος όμιλος

Άγιος Θωμάς - Φορτούνα Κουτσοχέρου 0-2

Σταυραετός - Νίκη Κρήνης 0-8

Θύελλα Βασιλή - Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων 2-1

Μυραϊκός - Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων 1-4

Ρεπό: Μαχητής Τερψιθέας

Βαθμολογία:

1. Νίκη Κρήνης 9

2. Φορτούνα Κουτσοχέρου 7

3. Θύελλα Βασιλή 6

4. Μ. Αλέξανδρος Χαλκιάδων 4

5. Μυραϊκός 3

6. Άγιος Θωμάς 3

7. Μαχητής Τερψιθέας 1*

8. Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων -3*

9. Σταυραετός -6*

*Ο Άγιος Γεώργιος και ο Σταυραετός ξεκίνησαν το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς και η Τερψιθέα με -2 βαθμούς

4η αγωνιστική

Νίκη Κρήνης - Άγιος Θωμάς

Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων - Μαχητής Τερψιθέας

Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων - Σταυραετός

Θύελλα Βασιλή - Μυραϊκός

Ρεπό: Φορτούνα Κουτσοχέρου

2ος όμιλος

Προοδευτική Βερδικούσσας - Δευκαλίων Κρανέας 3-0 (α.α.)

Ατρόμητος Δασοχωρίου - Ακαδημία Ποδοσφαίρου Ελασσόνας 3-1

Μαρίνος Αντύπας - Α.Σ. Μπαράζ Πηνειός 1-2

Κυριακή 22 Οκτωβρίου

16:00 Μύτικας Καλυβίων - Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου

Ρεπό: Αστραπή Δελερίων

Βαθμολογία:

1. Α.Σ. Μπαράζ Πηνειός 6

2. Μαρίνος Αντύπας 6

3. Ατρόμητος Δασοχωρίου 5***

4. Προοδευτική Βερδικούσσας 4

5. Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου 3*

6. Ακαδ. Ποδ/ρου Ελασσόνας 3

7. Μύτικας Καλυβίων 1*, ***

8. Αστραπή Δελερίων 0

9. Δευκαλίων Κρανέας 0**

* Μύτικας Καλυβίων και Θύελλα Μεγάλου Ελευθεροχωρίου έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο

** Ο Δευκαλίων Κρανέας έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα

*** Το Δασοχώρι και ο Μύτικας Καλυβίων ξεκίνησαν το πρωτάθλημα με -2 βαθμούς από την περσινή περίοδο

4η αγωνιστική

Προοδευτική Βερδικούσσας - Μαρίνος Αντύπας

Α.Σ.Μπαράζ Πηνειός - Μύτικας Καλυβίων

Δευκαλίων Κρανέας - Αστραπή Δελερίων

Θύελλα Μεγ. Ελευθεροχωρίου - Ατρόμητος Δασοχωρίου

Ρεπό: Ακαδημία Ποδοσφαίρου Ελασσόνας