Απόλλων Λάρισας: Νίκη επί του Αχιλλέα Φαρσάλων

Νίκη με 3-1 επί του Αχιλλέα Φαρσάλων πέτυχε ο Απόλλων Λάρισας σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο της Φιλιππούπολης. Οι νεοφώτιστοι της Football League άνοιξαν το σκορ μόλις στο 2ο λεπτό με πλασέ του Διβανέ ύστερα από γύρισμα του Τσιλούλη, για να πετύχει το 2-0 ο Μαυριάς στο 25′.

Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 29′ με τον Μανιώτη, για να βρει ξανά δίχτυα ο Μαυριάς στο 51′ και να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα, με τον Τσιλούλη στο 67ο λεπτό να χάνει την ευκαιρία για το 4-1, σημαδεύοντας το δοκάρι.

AΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Σάκης Θεοδοσιάδης): Παϊτέρης, Σκούπρας, Καμπέρης, Ανδρέου Γ., Ιορδανίδης, Ιβανίδης, Διβανές, Τσιλούλης, Μίλιτς, Τζάνης, Μαυριάς.

Έπαιξαν και οι: Αγρόδημος, Λουκάς, Πρατσίλας, Τσιάτας.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ (Μάκης Τρινταφυλλόπουλος): Κουτσοκέρας, Καραμπούζης, Μάρκου, Τλούπας, Οικονόμου, Νεμπεγλέρας, Κόλα, Λόλας, Σειράκος, Μανιώτης, Βούλγαρης.

Έπαιξαν και οι: Χατζής, Κούλπας, Καραγκούνης, Χάμος, Κουρούμαλος, Καραμπίνας, Κατσανάκας.