Βαθμολογία

Ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις στην Γ' ΕΠΣΛ

Με ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις έχουμε την επανέναρξη του πρωταθλήματος της Γ' ΕΠΣΛ με την διεξαγωγή της 19ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο και της 20ης σε 2ο και 3ο όμιλο.

Για τον 1ο όμιλο εκτός έδρας αγωνίζεται ο πρωτοπόρος Προμηθέας με αντίπαλο τον Άγιο Θωμά, ενώ εκτός αγωνίζεται και η δεύτερη της βαθμολογίας Αναγέννηση Ζαππείου στην έδρα των Χαλκιάδων.

Στον 2ο όμιλο εντός έδρας αγωνίζονται οι δυο ομάδες που προπορεύονται με την πρωτοπόρο ομάδα της Συκέας να υποδέχεται την Αναγέννηση Ευαγγελισμού, ενώ ο δεύτερος Δρυμός φιλοξενεί την Νίκη Μιχαήλ.

Τέλος στον 3ο όμιλο εντός έδρας αγωνίζεται η Αναγέννηση Πυργετού καθώς υποδέχεται την Θύελλα Ελάτειας, ενώ ο ισόβαθμος με τον Πυργετό, Πύρρος αγωνίζεται εκτός έδρας με τον Απόλλωνα Γαλήνης.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αναμετρήσεων της 19ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ' ΕΠΣΛ:

Κυριακή 23 Απριλίου

11:00

Άγιος Θωμάς - Προμηθέας Λάρισας

15:00

Διογένης Λάρισας - Νίκη Κρήνης

16:30

Σταυραετός - Α.Ε. Μανδρας 2016 0-3 (α.α.)

Μαρίνος Αντύπας - Ζωοδόχος Πηγή

Μ. Αλέξανδρος Χαλκιάδων - Αναγέννηση Ζαππείου

Μαχητής Τερψιθέας - Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων

και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:

1. Προμηθέας Λάρισας 50

2. Αναγέννηση Ζαππείου 42

3. ΑΕ Μάνδρας 39

4. Διογένης Λάρισας 31

5. Μ. Αλέξανδρος Χαλκιάδων 31

6. Μαρίνος Αντύπας 29

7. Άγιος Θωμάς 26

8. Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων 16

9. Μαχητής Τερψιθέας 14

10. Νίκη Κρήνης 12

11. Ζωοδόχος Πηγή 9

12. Σταυραετός 0

*Ο Άγιος Θωμάς ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς

*Ο Σταυραετός δεν παίρνει μέρος στο πρωτάθλημα

*O Άγιος Γεώργιος έχει έναν μηδενισμό και -2 βαθμούς

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αναμετρήσεων της 20ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Γ' ΕΠΣΛ:

Σάββατο 22 Απριλίου

17:00

Μύτικας Καλυβιών - Βρυότοπος  3-0 (α.α.)

Γεωργάκης Ολύμπιος Λιβαδίου - Όλυμπος Πυθίου 3-0 (α.α.)

Κεραυνός Δρυμού - Νίκη Μιχαήλ

ΑΟ Συκέας - Αναγέννηση Ευαγγελισμού

Αστραπή Δελερίων - Ατρόμητος Δασοχωρίου

Δευκαλίων Κρανέας - Εθνικός Ολύμπου

και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:

1. ΑΟ Συκέας 46

2. Κεραυνός Δρυμού 42

3. Αναγέννηση Ευαγγελισμού 39

4. Εθνικός Ολύμπου 38

5. Νίκη/Μιχαήλ 37

6. Δευκαλίων Κρανιάς 32

7. Ατρόμητος Δασοχωρίου 26

8. Αστραπή Δελερίων 22

9. Γεωργάκης Ολύμπιος Λιβαδίου 19

10. Μύτικας Καλυβίων 9

*Ο Βρυότοπος και ο Όλυμπος Πυθίου έχουν αποχωρήσει από το πρωτάθλημα

*Ο Μύτικας Καλυβίων έχει έναν μηδενισμό και -2 βαθμούς

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αναμετρήσεων της 20ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ' ΕΠΣΛ:

Σάββατο 22 Απριλίου

17:00

Μελιβοιακός - Έλαφος Αγιάς 0-3 (α.α.)

Αετός Αετολόφου - Ιπποκράτης

Α.Σ.Μπαράζ Πηνειός - Καλαρρύτες

Κεραυνός Παραποτάμου - Λάρισα 88 Σ Φ

Απόλλωνας Γαλήνης 2016 - Α.Σ Βορειοηπειρωτών Ο Πύρρος

Αναγέννηση Πυργετού 2016 - Θύελλα Ελάτειας

και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:

1. Αναγέννηση Πυργετού 44

2. ΑΣ Βορειοηπειρωτών ο Πύρρος 44

3. Ιπποκράτης 42

4. Αετός Αετολόφου 34

5. Κεραυνός Παραποτάμου 29

6. Θύελλα Ελάτειας 24

7. Α.Σ. Μπαράζ/Πηνειός 21

8. Απόλλωνας Γαλήνης 21

9. Λάρισα ΣΦ 88 18

10. Έλαφος Αγιάς 16

11. Καλαρρύτες 15

*Ο Μελιβοιακός έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα

*Οι Καλαρρύτες ξεκίνησαν το πρωτάθλημα με -2 βαθμούς, έχουν έναν μηδενισμό και -3 βαθμούς