Επανέναρξη του πρωταθλήματος της Γ' ΕΠΣΛ έχουμε το προσεχές Σαββατοκύριακο με την διεξαγωγή των αναμετρήσεων της 17ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο και της 18ης σε 2ο και 3ο όμιλο.
Στον 1ο όμιλο ο πρωτοπόρος Προμηθέας που έχει 46 βαθμούς φιλοξενεί την Μάνδρα που είναι στην τρίτη θέση της βαθμολογίας με 35 βαθμούς, ενώ η δεύτερη Αναγέννηση Ζαππείου που έχει 38 παίζει στην έδρα της Ζωοδόχου Πηγής που έχει 8 και είναι ουραγός της βαθμολογίας.
Για τον 2ο όμιλο ξεχωρίζει η αναμέτρηση του πρωτοπόρου ΑΟ Συκέας που έχει 42 βαθμούς με τον Εθνικό Ολύμπου ο οποίος έχει 38 και είναι ισόβαθμος με τον Κεραυνό Δρυμού. Ο τελευταίος υποδέχεται τον Δευκαλίων Κρανέας που έχει 31 πόντους.
Τέλος για τον 3ο όμιλο εκτός έδρας αγωνίζεται ο πρωτοπόρος Πύρρος που έχει 40 βαθμούς και αντιμετωπίζει τον Αετό Αετολόφου που έχει 32 πόντους, ενώ εκτός έδρας αναμέτρηση και για την Αναγέννηση Πυργετού, που έχει 38 βαθμούς και αντιμετωπίζει τον Πηνειό των 21 πόντων.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αναμετρήσεων της 17ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ' ΕΠΣΛ:
Κυριακή 2 Απριλίου
16:30
Μ. Αλέξανδρος Χαλκιάδων - Σταυραετός 3-0 (α.α.)
Διογένης Λάρισας - Μαχητής Τερψιθέας
Μαρίνος Αντύπας - Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων
Προμηθέας Λάρισας - Α.Ε. Μάνδρας 2016
Ζωοδόχος Πηγή - Αναγέννηση Ζαππείου
Άγιος Θωμάς - Νίκη Κρήνης
και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:
1. Προμηθέας Λάρισας 46
2. Αναγέννηση Ζαππείου 38
3. Α.Ε. Μάνδρας 2016 35
4. Διογένης Λάρισας 28
5. Μαρίνος Αντύπας 25
6. Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων 25
7. Άγιος Θωμάς 22
8. Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων 18
9. Νίκη Κρήνης 12
10. Μαχητής Τερψιθέας 11
11. Ζωοδόχος Πηγή 8
12. Σταυραετός 0*
* Ο Σταυραετός έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αναμετρήσεων της 18ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Γ' ΕΠΣΛ:
Κυριακή 2 Απριλίου
16:30
Νίκη Μιχαήλ - Όλυμπος Πυθίου 3-0 (α.α.)
Βρυότοπος - Αναγέννηση Ευαγγελισμού 0-3 (α.α.)
Μύτικας Καλυβιών - Ατρόμητος Δασοχωρίου
Κεραυνός Δρυμού - Δευκαλίων Κρανέας
Γεωργάκης Ολύμπιος Λιβαδίου - Αστραπή Δελερίων
ΑΟ Συκέας - Εθνικός Ολύμπου
και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:
1. ΑΟ Συκέας 42
2. Κεραυνός Δρυμού 38
3. Εθνικός Ολύμπου 38
4. Αναγέννηση Ευαγγελισμού 35
5. Νίκη/Μιχαήλ 34
6. Δευκαλίων Κρανέας 31
7. Ατρόμητος Δασοχωρίου 23
8. Αστραπή Δελερίων 22
9. Γεωργάκης Ολύμπιος Λιβαδίου 16
10. Μύτικας Καλυβιών 6
11. Όλυμπος Πυθίου 0*
12. Βρυότοπος 0*
* Όλυμπος Πυθίου και Βρυότοπος έχουν αποχωρήσει από το πρωτάθλημα
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αναμετρήσεων της 18ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ' ΕΠΣΛ:
Σάββατο 1 Απριλίου
16:30
Μελιβοιακός - Απόλλωνας Γαλήνης 2016 0-3 (α.α.)
Αετός Αετολόφου - Α.Σ Βορειοηπειρωτών ο Πύρρος
Α.Σ. Μπαράζ Πηνειός - Αναγέννηση Πυργετού 2016
Κεραυνός Παραποτάμου - Θύελλα Ελάτειας
Κυριακή 2 Απριλίου
11:00
Ιπποκράτης - Λάρισα 88 Σ Φ
16:30
Καλαρρύτες - Έλαφος Αγιάς
και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:
1. ΑΣ Βορειοηπειρωτών ο Πύρρος 40
2. Αναγέννηση Πυργετού 38
3. Ιπποκράτης 36
4. Αετός Αετολόφου 32
5. Κεραυνός Παραποτάμου 28
6. ΑΣ Μπαράζ Πηνειός 21
7. Θύελλα Ελάτειας 20
8. Απόλλωνας Γαλήνης 2016 18
9. Έλαφος Αγιάς 15
1Ο. Λάρισα 88 Σ Φ 15
11. Καλαρρύτες 13
12. Μελιβοιακός 0*
* Ο Μελιβοιακός έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα