Νίκη και προσπέρασμα για Κεραυνό Δρυμού

Ο Κεραυνός πατούσε καλύτερα και ήδη από το ξεκίνημα του παιχνιδιού είχε ευκαιρίες οι οποίες συνεχίστηκαν κυρίως στο πρώτο ημίχρονο.

Αρχικά στο 7' από παράλληλη σέντρα του Γαλανού ο Μπαργιάννης δεν πρόλαβε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, ενώ στο 12' κοντινό σουτ του Δριστέλλα από κοντά αποκρούστηκε από τον τερματοφύλακα. Νέα ευκαιρία στο 15' με το σουτ του Γαλανού να περνά σύριζα άουτ με την υπεροχή της ομάδας του Δρυμού να καρποφορεί στο 30' όταν ο Γκαντούνας με ωραία ατομική προσπάθεια και αφού πέρασε την άμυνα του Εθνικού με σουτ έκανε το 1-0.

Στην επανάληψη ο ρυθμός του αγώνα έπεσε με τον Δρυμό να έχε την υπεροχή και να αγγίζει το 2-0 στο 75' σε σουτ του Δριστέλλα που πέρασε σύριζα άουτ, ενώ στο 89' μια καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους ύστερα από αναμπουμπούλα στην άμυνα των γηπεδούχων έγινε πλασέ από παίκτη του Ολύμπου για να βρει η μπάλα στο κάθετο δοκάρι.

Κεραυνός Δρυμού (Φάνης Τσέλιος): Ρουμπιές, Ζάρας Β., Γκαλίτσιος Β., Κουτσογιάννης, Παναγιώτου, Μπούτλας, Τριανταφύλλου (72' Καραποστόλης), Δριστέλλας Τ., Γαλανός (70' Καλτέκης), Γκαντούνας, Μπαργιάννης (85' Ζιώγας).