Βαθμολογία

Ντέρμπι σε 1ο και 2ο όμιλο στην Γ' ΕΠΣΛ

Πλήρης αγωνιστική δραστηριότητα υπάρχει το προσεχές Σαββατοκύριακο 11 και 12 Φεβρουαρίου στο πρωτάθλημα της Γ' ΕΠΣΛ με την διεξαγωγή των αναμετρήσεων της 12ης αγωνιστικής σε 1ο όμιλο και της 13ης σε 2ο και 3ο όμιλο.

Στον 1ο όμιλο ο πρωτοπόρος Προμηθέας που έχει το απόλυτο 11/11, φιλοξενεί την δεύτερη της βαθμολογίας Αναγέννηση Ζαππείου που έχει 25 βαθμούς, με την ομάδα του Προμηθέα να θέλει την 12η νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια, ενώ η Αναγέννηση Ζαππείου θέλει να είναι η πρώτη που θα κόψει βαθμούς από την αντίπαλο της. Δύσκολη εκτός έδρας αναμέτρηση περιμένει την Μάνδρα που είναι στην τρίτη θέση με 23 βαθμούς καθώς αντιμετωπίζει τον Μαρίνο Αντύπα που είναι έκτος με 16.

Στον 2ο όμιλο ο ΑΟ Συκέας που βρίσκεται στην πρώτη θέση με 29 βαθμούς αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Αστραπή Δελερίων που έχει 19 και είναι έβδομη και θέλει ακόμα μια νίκη για την άνοδο στην Β' ΕΠΣΛ. Μια αγωνιστική στην οποία οι τέσσερις ομάδες που ακολουθούν βαθμολογικά παίζουν μεταξύ τους με τον Εθνικό Ολύμπου των 26 βαθμών να υποδέχεται την Νίκη/Μιχαήλ που έχει 25, ενώ ο Κεραυνός Δρυμού που επίσης έχει 25 φιλοξενεί τον Ατρόμητο Δασοχωρίου που έχει 23.

Τέλος για τον 3ο όμιλο ξεκούραστα θα πάρει τους 3 βαθμούς η πρωτοπόρος Αναγέννηση Πυργετού, που έχει 28 βαθμούς, καθώς κανονικά θα αντιμετώπιζε τον Μελιβοιακό, αλλά ο τελευταίος έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα. Από την άλλη ο Πύρρος που ακολουθεί με έναν βαθμό λιγότερο αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Πηνειό που έχει 19 και είναι έκτος.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές των αναμετρήσεων της 12ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ' ΕΠΣΛ:

Σάββατο 11 Φεβρουαρίου

15:00

Σταυραετός - Άγιος Θωμάς 0-3 (α.α.)

Ζωοδόχος Πηγή - Νίκη Κρήνης: Αλέξανδρος Πάτσης

Προμηθέας Αε Λάρισας - Αναγέννηση Ζαππείου: Νικόλαος Γκαραβέλης

Μαρίνος Αντύπας - ΑΕ Μάνδρας 2016:Δημήτριος Κυρίτσγς

Μ. Αλέξανδρος Χαλκιάδων - Μαχητής Τερψιθέας: Αδάμος Γεωργίου

Κυριακή 12 Φεβρουαρίου

11:00

Διογένης Λάρισας - Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων: Ηλίας Γκόγκος

και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:

1. Προμηθέας Αε Λάρισας 33

2. Αναγέννηση Ζαππείου 25

3. ΑΕ Μάνδρας 23

4. Μ. Αλέξανδρος Χαλκιάδων 20

5. Διογένης Λάρισας 19

6. Μαρίνος Αντύπας 16

7. Άγιος Θωμάς 15*

8. Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων 12

9. Μαχητής Τερψιθέας 8

10. Νίκη Κρήνης 7

11. Ζωοδόχος Πηγή 5

12. Σταυραετός 0**

*Ο Άγιος Θωμάς ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς

**Ο Σταυραετός δεν παίρνει μέρος στο πρωτάθλημ

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές των αναμετρήσεων της 13ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Γ' ΕΠΣΛ:

Σάββατο 11 Φεβρουαρίου

15:00

Βρυότοπος - Όλυμπος Πυθίου δεν διεξάγεται

Αστραπή Δελερίων - ΑΟ Συκέας: Θεόφιλος Διαμάντης

Γεωργάκης Ολύμπιος Λιβαδίου - Δευκαλίων Κρανέας: Βασίλειος Τζιμούρτος

Κεραυνός Δρυμού - Ατρόμητος Δασοχωρίου: Νικόλαος Κακάνης

Μύτικας Καλυβιών - Αναγέννηση Ευαγγελισμού: Γεώργιος Μπούτος

Εθνικός Ολύμπου - Νίκη Μιχαήλ: Άγγελος Τέγος

και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:

1. ΑΟ Συκέας 29

2. Εθνικός Ολύμπου 26

3. Νίκη/Μιχαήλ 25

4. Κεραυνός Δρυμού 25

5. Ατρόμητος Δασοχωρίου 23

6. Αναγέννηση Ευαγγελισμού 20

7. Αστραπή Δελερίων 19

8. Δευκαλίων Κρανέας 16

9. Γεωργάκης Ολύμπιος Λιβαδίου 9

10. Μύτικας Καλυβίων 7

11. Όλυμπος Πυθίου 6*

12. Βρυότοπος 0*

* Όλυμπος Πυθίου και Βρυότοπος έχουν αποχωρήσει από το πρωτάθλημα

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές των αναμετρήσεων της 13ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ' ΕΠΣΛ:

Κυριακή 12 Φεβρουαρίου

11:00

Α.Σ. Μπαράζ Πηνειός - Α.Σ Βορειοηπειρωτών ο Πύρρος: Γεώργιος Φακής

15:00

Μελιβοιακός - Αναγέννηση Πυργετού 2016 0-3 (α.α.)

Ιπποκράτης - Έλαφος Αγιάς: Νικόλαος Παλαμίδας

Αετός Αετολόφου - Λάρισα 88 Σ Φ: Βασίλειος Ζαχαρός

Θύελλα Ελάτειας - Καλαρρύτες: Αλέξανδρος Πάτσης

Απόλλωνας Γαλήνης 2016 - Κεραυνός Παραποτάμου: Κωνσταντίνος Μακρής

και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:

1. Αναγέννηση Πυργετού 2016 28

2. ΑΣ Βορειοηπειρωτών ο Πύρρος 27

3. Αετός Αετολόφου 24

4. Ιπποκράτης 23

5. Κεραυνός Παραποτάμου 21

6. Α.Σ. Μπαράζ Πηνειός 19

7. Απόλλωνας Γαληνής 2016 14

8. Θύελλα Ελάτειας 13

9. Έλαφος Αγιάς 11

10. Λάρισα 88 Σ Φ 10

11. Καλαρρύτες 7*

12. Μελιβοιακός 0**

*Οι Καλαρρύτες ξεκίνησαν το πρωτάθλημα με -2 βαθμούς

**Ο Μελιβοιακός έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα

ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΗΓΑΝΑΚΟΣ