Ενδιαφέρον παρουσιάζουν οι αναμετρήσεις στην Γ' ΕΠΣΛ με την διεξαγωγή της 11ης αγωνιστικής στους τρεις ομίλους της κατηγορίας.
Οι ομάδες επιστρέφουν στις υποχρεώσεις τους που είναι και οι πρώτες για το τρέχον έτος καθώς η κακοκαιρία που επικράτησε τις προηγούμενες μέρες στην Λάρισα εμπόδιζε την διεξαγωγή των αγώνων.
Μια αγωνιστική στην οποία στον 1ο όμιλο ο πρωτοπόρος και με το απόλυτο των νικών Προμηθέας αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Άγιο Γεώργιο Φαρσάλων, ενώ εκτός έδρας αγωνίζεται και ο πρωτοπόρος του 2ου ομίλου ΑΟ Συκέας με αντίπαλο τον Μύτικα Καλυβίων, όπως και η Αναγέννηση Πυργετού για τον 3ο όμιλο απέναντι στους Καλαρρύτες.
Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές των αναμετρήσεων της 11ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ' ΕΠΣΛ:
Σάββατο 28 Ιανουαρίου
15:00
Σταυραετός - Διογένης Λάρισας 0-3 (α.α.)
Αναγέννηση Ζαππείου - Νίκη Κρήνης: Νικόλαος Παλαμίδας
Α.Ε. Μάνδρας 2016 - Ζωοδόχος Πηγή: Ευάγγελος Καραθάνος
Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων - Προμηθέας Αε Λάρισας: Πέτρος Θυμίου
Μαχητής Τερψιθέας - Μαρίνος Αντύπας: Γεώργιος Μπούτος
Μ. Αλέξανδρος Χαλκιάδων - Άγιος Θωμάς: Βασίλειος Ζαχαρός
και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:
1. Προμηθέας Αε Λάρισας 30
2. ΑΕ Μάνδρας 2016 20***
3. Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων 20
4. Αναγέννηση Ζαππείου 19***
5. Διογένης Λάρισας 16
6. Μαρίνος Αντύπας 13
7. Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων 12
8. Άγιος Θωμάς 12**
9. Μαχητής Τερψιθέας 8
10. Νίκη Κρήνης 7
11. Ζωοδόχος Πηγή 5
*Ο Σταυραετός δεν παίρνει μέρος στο πρωτάθλημα
**Ο Άγιος Θωμάς ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς
***Αναγέννηση Ζαππείου και ΑΕ Μάνδρας 2016 έχουν ένα ματς λιγότερο
Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές των αναμετρήσεων της 11ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Γ' ΕΠΣΛ:
Σάββατο 28 Ιανουαρίου
15:00
Βρυότοπος - Αστραπή Δελερίων 0-3 (α.α.)
Κεραυνός Δρυμού - Γεωργάκης Ολύμπιος Λιβαδίου: Αθανάσιος Βασιλός
Μύτικας Καλυβίων - ΑΟ Συκέας: Ιωάννης Τάνας
Νίκη Μιχαήλ - Δευκαλίων Κρανέας: Γεώργιος Καρδούλας
Όλυμπος Πυθίου - Ατρόμητος Δασοχωρίου: Ανδρέας Γρηγοριάδης
Αναγέννηση Ευαγγελισμού - Εθνικός Ολύμπου: Δημοσθένης Γιάντσης
και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:
1. ΑΟ Συκέας 25
2. Εθνικός Ολύμπου 20
3. Αναγέννηση Ευαγγελισμού 20
4. Νίκη Μιχαήλ 19
5. Κεραυνός Δρυμού 19
6. Ατρόμητος Δασοχωρίου 17
7. Δευκαλίων Κρανέας 16
8. Αστραπή Δελερίων 16
9. Γεωργάκης Ολύμπιος Λιβαδίου 9
10. Μύτικας Καλυβίων 6
11. Όλυμπος Πυθίου 6
12. Βρυότοπος 0*
* Ο Βρυότοπος έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα
Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές των αναμετρήσεων της 11ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ' ΕΠΣΛ:
Κυριακή 29 Ιανουαρίου
15:00
Α.Σ. Μπαράζ Πηνειός - Μελιβοιακός 3-0 (α.α.)
Ιπποκράτης - Απόλλωνας Γαλήνης 2016: Νικόλαος Γκαραβέλης
Καλαρρύτες - Αναγέννηση Πυργετού 2016: Βασίλειος Ζαχαρός
Λάρισα 88 Σ Φ - Θύελλα Ελάτειας: Αριστείδης Νταντάλης
Αετός Αετολόφου - Κεραυνός Παραποτάμου: Νικόλαος Χήτος
Έλαφος Αγιάς - Α.Σ Βορειοηπειρωτών ο Πύρρος: Βασίλειος Τζιμούρτος
και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:
1. Αναγέννηση Πυργετού 2016 24
2. ΑΣ Βορειοηπειρωτών ο Πύρρος 23
3. Αετός Αετολόφου 21
4. Ιπποκράτης 19
5. Κεραυνός Παραποτάμου 18
6. Απόλλωνας Γαληνής 2016 14
7. Α.Σ. Μπαράζ Πηνειός 13
8. Θύελλα Ελάτειας 11
9. Έλαφος Αγιάς 10
10. Λάρισα 88 Σ Φ 9
11. Καλαρρύτες 4**
12. Μελιβοιακός 0*
*Ο Μελιβοιακός έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα
**Οι Καλαρρύτες ξεκίνησαν το πρωτάθλημα με -2 βαθμούς