Συνεχίζεται το προσεχές Σαββατοκύριακο (26 και 27/11) το πρωτάθλημα της Γ' ΕΠΣΛ με την διεξαγωγή των αναμετρήσεων της 7ης αγωνιστικής σε 1ο, 2ο και 3ο όμιλο.
Μια αγωνιστική στην οποία περιλαμβάνονται πολλά και ενδιαφέροντα παιχνίδια, όμως την παράσταση κλέβει το ντέρμπι του 2ου ομίλου ανάμεσα σε Εθνικό Ολύμπου και ΑΟ Συκέας.
Για τον 1ο όμιλο ο πρωτοπόρος και με το απόλυτο των βαθμών, 6/6 και 18 βαθμοί, Προμηθέας αντιμετωπίζει εντός έδρας την Νίκη Κρήνης, ενώ εντός έδρας αγωνίζεται ο Διογένης με αντίπαλο την Μάνδρα, αλλά και ο Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων κόντρα στον Άγιο Γεώργιο Φαρσάλων, οι ομάδες δηλαδή που με 13 βαθμούς ακολουθούν τον Προμηθέα.
Στον 2ο όμιλο υπάρχει όπως είπαμε το μεγάλο ντέρμπι ανάμεσα στον Εθνικό Ολύμπου και τον ΑΟ Συκέας δυο ομάδες που φιγουράρουν στην κορυφή με 16 βαθμούς και σίγουρα ο νικητής αν υπάρξει θα αποκτήσει προβάδισμα ανόδου και πρωτιάς. Το αποτέλεσμα του ντέρμπι θα εκμεταλλευτεί η Αναγέννηση Ευαγγελισμού που θα προσθέσει ξεκούραστα 3 βαθμούς κόντρα στον Βρυότοπο που δεν κατεβαίνει.
Τέλος για τον 3ο όμιλο ο πρωτοπόρος Αετός Αετολόφου που έχει 15 βαθμούς έχει δύσκολο έργο καθώς αντιμετωπίζει εκτός έδρας τον Πύρρο που έχει 11 βαθμούς, ενώ η Αναγέννηση Πυργετού που έχει 12 αντιμετωπίζει εντός έδρας τον Πηνειό. Τέλος ενδιαφέρουσα η αναμέτρηση της Θύελλας Ελάτειας που έχει 10 βαθμούς με αντίπαλο τον Παραπόταμο που έχει έναν βαθμό περισσότερο.
Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές των αναμετρήσεων της 7ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ' ΕΠΣΛ:
Σάββατο 26 Νοεμβρίου
15:00
Διογένης Λάρισας - Α. Ε. Μάνδρας 2016: Κωνσταντίνος Δημέρας
Κυριακή 27 Νοεμβρίου
15:00
Σταυραετός - Μαχητής Τερψιθέας 0-3 (α.α.)
Προμηθέας Αε Λάρισας - Νίκη Κρήνης: Θεοφάνης Τσιτρούλης
Μαρίνος Αντύπας - Αναγέννηση Ζαππείου: Θεόφιλος Διαμάντης
Άγιος Θωμάς - Ζωοδόχος Πηγή: Ευάγγελος Καραθάνος
Μ.Αλέξανδρος Χαλκιάδων - Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων: Βασίλειος Ζαχαρός
και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:
1. Προμηθέας ΑΕ Λάρισας 18
2. Διογένης Λάρισας 13
3. Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων 13
4. Αναγέννηση Ζαππείου 12
5. ΑΕ Μάνδρας 2016 11
6. Άγιος Γεώργιος Φαρσάλων 9
7. Μαρίνος Αντύπας 8
8. Ζωοδόχος Πηγή 4
9. Νίκη Κρήνης 4
11. Άγιος Θωμάς 3
10. Μαχητής Τερψιθέας 1
Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές των αναμετρήσεων της 7ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Γ' ΕΠΣΛ:
Κυριακή 27 Νοεμβρίου
15:00
Αναγέννηση Ευαγγελισμού - Βρυότοπος 3-0 (α.α.)
Όλυμπος Πυθίου - Νίκη Μιχαήλ: Φώτιος Σαρρός
Ατρόμητος Δασοχωρίου - Μύτικας Καλυβιών: Ιωάννης Τάνας
Δευκαλίων Κρανέας - Κεραυνός Δρυμού: Αθανάσιος Βασιλός
Αστραπή Δελερίων - Γεωργάκης Ολύμπιος Λιβαδίου: Ιωάννης Ρούπελας
Εθνικός Ολύμπου - ΑΟ Συκέας: Νικόλαος Γκαραβέλης
και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:
1. Εθνικός Ολύμπου 16
2. ΑΟ Συκέας 16
3. Αναγέννηση Ευαγγελισμού 13
4. Δευκαλίων Κρανέας 13
5. Κεραυνός Δρυμού 12
6. Νίκη Μιχαήλ 10
7. Αστραπή Δελερίων 9
8. Ατρόμητος Δασοχωρίου 8
9. Όλυμπος Πυθίου 3
11. Γεωργάκης Ολύμπιος Λιβαδίου 3
10. Μύτικας Καλυβίων 0
Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές των αναμετρήσεων της 7ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ' ΕΠΣΛ:
Σάββατο 26 Νοεμβρίου
15:00
Απόλλωνας Γαλήνης 2016 - Μελιβοιακός 3-0 (α.α.)
Έλαφος Αγιάς - Καλαρρύτες: Τηλέμαχος Σκέτος
Λάρισα 88 Σ Φ - Ιπποκράτης: Φλόριαν Ντίνου
Α.Σ Βορειοηπειρωτών ο Πύρρος - Αετός Αετολόφου: Νικόλαος Κακάνης
Αναγέννηση Πυργετού 2016 - Α.Σ.Μπαράζ Πηνειός: Αριστείδης Νταντάλης
Θύελλα Ελάτειας - Κεραυνός Παραποτάμου: Βασίλειος Τζιμούρτος
και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:
1. Αετός Αετολόφου 15
2. Αναγέννηση Πυργετού 2016 12
3. Κεραυνός Παραποτάμου 11
4. Θύελλα Ελάτειας 10
5. Λάρισα 88 8
6. ΑΣ Βορειοηπειρωτών ο Πύρρος 11
7. Ιπποκράτης 7
8. Απόλλων Γαληνής 7
9. ΑΣ Μπαράζ Πηνειός 7
10. Καλαρρύτες 4
11. Έλαφος Αγιάς 4
ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΗΓΑΝΑΚΟΣ