Βαθμολογία

Συνέχεια με ενδιαφέρον στην Γ' ΕΠΣΛ

Συνεχίζεται το Σαββατοκύριακο 22 και 23 Οκτωβρίου το πρωτάθλημα της Γ' ΕΠΣΛ με την διεξαγωγή των αναμετρήσεων της 3ης αγωνιστικής στους 3 ομίλους της κατηγορίας.

Για τον 1ο όμιλο οι πρωτοπόροι Διογένης και Προμηθέας αγωνίζονται εκτός έδρας και εντός έδρας αντίστοιχα με τον Διογένη να αγωνίζεται στην έδρα της Ζωοδόχου Πηγής και ο Προμηθέας υποδέχεται τον Μαρίνο Αντύπα.

Στον 2ο όμιλο Συκέα, Δευκαλιών Κρανιάς και Εθνικός Ολύμπου που οδηγούν την κούρσα αντιμετωπίζουν Δασοχώρι εντός έδρας, Δελέρια εκτός έδρας και Βρυότοπο εντός έδρας αντίστοιχα.

Τέλος για τον 3ο όμιλο εντός έδρας αγωνίζονται οι πρωτοπόροι Παραπόταμος και Αετόλοφος υποδεχόμενοι τους Πύρρο και Καλαρρύτες αντίστοιχα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές των αναμετρήσεων της 3ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ' ΕΠΣΛ:

Κυριακή 23 Οκτωβρίου

16:00

Ζάππειο - Σταυραετός 3-0 α.α.)

Αγ. Θωμάς - Αγ. Γεώργιος: Αντώνιος Νικολάου

Μάνδρα - Τερψιθέα: Αριστείδης Νταντάλης

Κρήνη - Χαλκιάδες: Ηλίας Γκόγκος

Ζωοδόχος Πηγή - Διογένης: Βασίλειος Ζαχαρός

Προμηθέας - Μαρίνος Αντύπας: Αλεξάνδρα Δεληγιάννη

και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:

1. Διογένης 6

2. Προμηθέας 6

3. Χαλκιάδες 4

4. Άγιος Γεώργιος 3

5. Κρήνη 2

6. Ζωοδ. Πηγή 1

7. Μάνδρα 1

8. Μαρίνος Αντύπας 1

9. Ζάππειο 0

10. Τερψιθέα 0

11. Άγιος Θωμάς 0

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές των αναμετρήσεων της 3ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Γ' ΕΠΣΛ:

Κυριακή 23 Οκτωβρίου

16:00

Εθνικός Ολύμπου - Βρυότοπος: Δεν ορίσθηκε

Καλύβια - Νίκη Μιχαήλ: Νικόλαος Χήτος

Δρυμός - Πύθειο: Ιωάννης Τάνας

Λιβάδι - Ευαγγελισμός: Αστέριος Τσιτσιρίκας

Συκέα - Δασοχώρι: Ιωάννης Ντελέζος

Δελέρια - Δευκαλίων: Δημήτριος Κυρίτσης

και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:

1. Συκέα 6

2. Δευκαλίων Κρανιάς 6

3. Εθνικός Ολύμπου 6

4. Δρυμός 4

5. Δασοχώρι 4

6. Ευαγγελισμός 4

7. Πύθειο 3

8. Νίκη/Μιχαήλ 1

9. Βρυότοπος 0

10. Καλύβια 0

11. Δελέρια 0

12. Λιβάδι 0

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές των αναμετρήσεων του 3ου ομίλου της Γ' ΕΠΣΛ:

Σάββατο 22 Οκτωβρίου

16:00

Ελάτεια - Ιπποκράτης: Φώτιος Σαρρός

Αετόλοφος - Καλαρρύτες: Νικόλαος Κακάνης

Πηνειός - Έλαφος: Νικόλαος Γκαραβέλης

Μελιβοιακός - Λάρισα 88: Αθανάσιος Γουδουλάκης

Παραπόταμος - Πύρρος: Μιλτιάδης Μπουρονίκος

Γαλήνη - Πυργετός: Χαράλαμπος Διαμάντης

και η μέχρι στιγμής βαθμολογία:

1. Παραπόταμος 6

2. Αετόλοφος 6

3. Πύρρος 4

4. Πυργετός 3

5. Ελάτεια 3

6. Γαλήνη 3

7. Λάρισα 88 3

8. Ιπποκράτης 2

9. Έλαφος 1

10. Καλαρρύτες 1

11. Πηνειός 0

12. Μελιβοιακός -2

ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΗΓΑΝΑΚΟΣ