Καθάρισε στο πρώτο η Έλαφος

Νίκη με σκορ 0-2 πήρε η Έλαφος, απέναντι στον Ποσειδώνα, για τον 1ο Όμιλο της Γ’ ΕΠΣΛ, φτάνοντας έτσι τους 17 βαθμούς μια αγωνιστική πριν το τέλος.

Μόλις στο 15ο λεπτό, ο Στογιάννοφ κέρδισε πέναλτι και ο Μανώλης Καρανικόλας που ανέλαβε να το εκτελέσει, έκανε το 0-1. Στο 25’ ο Σφέτσος, είχε δοκάρι, όμως δέκα λεπτά αργότερα, ο ίδιος παίκτης κατάφερε να σημειώσει το 2-0.

Από εκεί και πέρα, ο Ποσειδώνας, προσπάθησε να πιέσει στο δεύτερο μέρος, χωρίς όμως να καταφέρει κάτι ιδιαίτερο, ενώ κορυφαίος για την ομάδα της Ελάφου, ήταν ο Γουμενόπουλος, που κράτησε ανέπαφη την εστία της ομάδας του.

Έλαφος: Γουμενόπουλος, Τζήκας, Τσατσανάκος, Αποστολάκης Γ., Μάνδαλος, Αναγνώστου Σ., Στογιάννοφ(65’ Καματσέλος), Ζυγογιώργος, Δέλλας, Καρανικόλας, Σφέτσος Η.(80’ Αναγνώστου Σ.).

Διαιτητής: Τσιαπλές Βοηθοί: Τράντας, Ραμάι.