Κέρδισε σε ένα αδιάφορο παιχνίδι

Νίκη με σκορ 0-2 πήρε η Λάρισα ’88 απέναντι στον Ποσειδώνα Λάρισας, στο εξ’ αναβολής παιχνίδι του 1ου Ομίλου της Γ’ ΕΠΣΛ, που έγινε το απόγευμα της Πέμπτης, στο γήπεδο «Γ. Μητσιμπόνας». Το παιχνίδι, ήταν βαθμολογικά αδιάφορο, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι πήραν το τρίποντο και έφτασαν έτσι στους 27 βαθμούς, στον βαθμολογικό πίνακα.

Η Λάρισα ’88, άνοιξε το σκορ στο 43ο λεπτό με τον Βασίλη Κωνσταντίνου να κάνει το 0-1, που παρέμεινε μέχρι και την λήξη του πρώτου μέρους. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι στο 51ο λεπτό, με τον Σκουλίδη, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Ντάμαλη.

Στο 80’, ο Μπαϊράμης, σημείωσε το 0-2, που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης, που πέρα από τα δύο τέρματα, δεν είχε ιδιαίτερες φάσεις. Τέλος, να σημειωθεί ότι και οι δύο ομάδες τελείωσαν το παιχνίδι με δέκα παίκτες, καθώς για τους γηπεδούχους αποβλήθηκε ο Κυρατζούλης με δεύτερη κίτρινη κάρτα και για τους φιλοξενούμενους ο Σδράλης, με απευθείας κόκκινη, για σκληρό μαρκάρισμα.

Ποσειδώνας: Ράγιας, Δαούλας, Ντούφας(81’ Λόης), Ευαγγέλου, Ζιώγας, Κυρατσούλης, Μπαρούτας, Σκουτής(46’ Τσίκος), Τζίνης, Τέλιος, Ανδρεάδης(46’ Ανδρέου Κ.).

Λάρισα ’88: Γαρυφαλλόπουλος, Καψάλης, Σελήνης, Σδράλης, Ντάμαλης, Αδαμούλης, Μπουφίκος, Κωνσταντίνου Β., Σκουλίδης(61’ Μπαϊράμης), Κωνσταντίνου Γ., Τατσόπουλος(75’ Γκουρομπίνος Ηλ.).

Διαιτητής: Τσιρογιάννης Βοηθοί: Τέγος, Μπιμπή.