Επιτέλους βαθμός για την Ακαδημία Τυρνάβου!

Τον πρώτο της βαθμό στο πρωτάθλημα κατάφερε να πάρει η Ακαδημία Τυρνάβου και μάλιστα στο τοπικό ντέρμπι με τον -τυπικά γηπεδούχο- Αστέρα Τυρνάβου, αφού αναδείχθηκαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες περιορίστηκαν σε παιχνίδι σκοπιμότητας και σε σκληρά μαρκαρίσματα, αφού και ο βαρύς αγωνιστικός χώρος δεν βοηθούσε να παιχτεί ποδόσφαιρο.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες εμφανίστηκαν βελτιωμένες και ο Αστέρας είχε δοκάρι στο 65' με τον Γιώργο Μπαντή.

Η Ακαδημία έχασε επίσης καλές ευκαιρίες με τους Παπαχατζή, Σπυρόπουλο και Στάμου, όμως οι δύο ομάδες δεν μπόρεσαν να αποφύγουν το 0-0, σκορ που έμεινε μέχρι το τέλος.

Αστέρας Τυρνάβου (Θανάσης Παπακωνσταντίνου): Μπαντής Α., Καραντζιούνης, Γκαραγκούνης Δ., Γκαραγκούνης Χ., Γκαραγκούνης Κ., Πάσιος, Τσακίρης Β. (80′ Καραγκούνης Λ.), Τσακίρης Κ., Γκαραγκούνης Σπ., Γαλάνης Π., Μπαντής Γ.

Ακαδημία Τυρνάβου (Νίκος Κεχαγιάς): Βλιώρας, Παπαχατζής, Τσίτσα, Χαρισούλης, Δασκαλόπουλος, Μούργκας (58′ Παπαδόπουλος), Στάμου, Τζαφέρης, Ζυγογιάννης (85′ Παπαγεωργίου), Μπάκος, Σπυρόπουλος.