Λεβερκούζεν - Ζενίτ 2-0, Μονακό - Μπενφίκα 0-0

Με τον Κυριάκο Παπαδόπουλο να σκοράρει η Λεβερκούζεν νίκησε 2-0 την Ζενίτ, ενώ στο 0-0 έμειναν Μονακό και Μπενφίκα.

Μονακό - Μπενφίκα 0-0

Γήπεδο: "Λουί ΙΙ", Μονακό

Διαιτητής: Σίμον Μάρτσινιακ (Πολωνία)

ΜΟΝΑΚΟ: Σούμπασιτς, Φαμπίνιο, Ράτζι, Ρικάρντο Καρβάλιο, Κουρζαουά, Τουλαλάν, Ζοάο Μοουτίνιο, Κοντογκμπιά, Ντιράρ, Οκάμπος, Μπερμπάτοφ.

ΜΠΕΝΦΙΚΑ: Αρτούρ, Μάξι Περέιρα, Λουιζάο, Λισάντρο Λόπες, Ελιζέου, Αντρέ Αλμέιδα, Ένσο Πέρες, Σάλβιο, Γκαϊτάν, Ταλισκα, Λίμα.

Λεβερκούζεν - Ζενίτ 2-0

Σκόρερς: 58' Ντονάτι, 63' Κυριάκος Παπαδόπουλος

Γήπεδο: "ΜπάιΑρένα", Λεβερκούζεν

Διαιτητής: Μπιόρν Κάιπερς (Ολλανδία)

Ο Τζούλιο Ντονάτι ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ για την Λεβερκούζεν στο 58ο λεπτό, με τον Ιταλό δεξιό μπακ να προωθείται σε αντεπίθεση από αριστερά, τον Χακάν Τσαλχάνογλου να αλλάζει παιχνίδι και να τον τροφοδοτεί και τον Ντονάτι με εξαιρετικό σουτ εκτός περιοχής να κάνει το 1-0.

Στο 60ό λεπτό ο Κυριάκος Παπαδόπουλος μπήκε στο ματς αντί του Σπάχιτς και στο 63' σκόραρε, κάνοντας το 2-0 με εξαιρετική κεφαλιά έπειτα από την εκτέλεση φάουλ του Χακάν Τσαλχάνογλου.

ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ: Λένο, Ντονάτι, Εμέρ Τοπράκ, Σπάχιτς (60' Κυριάκος Παπαδόυπουλος), Ουεντέλ, Ράιναρτς, Μπέντερ, Χακάν Τσαλχάνογλου, Μπελαραμπί, Σον Χέουνγκ-Μιν, Κίσλινγκ.

ΖΕΝΙΤ: Λοντίγκιν, Ανιουκόβ, Γκαράι, Λόμπαρτς, Κρίσιτο, Χάβι Γκαρθία, Βιτσέλ, Φαϊζούλιν, Ντάνι, Χουλκ, Ροντόν.